Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önéletrajz, munkakeresés?

Önéletrajz, munkakeresés?

Figyelt kérdés
2015 szeptemberetol dolgozok. 4 hónapot voltam az első helyemen, következő helyen 7(hatarozott idejű szerződéssel) utána 9 hónapot, majd 1,5 évet. Mostani helyemen KB 3 hónapja vagyok de lenne egy gyári munka ami jobban fizetne, viszont nem tudom mennyire bírnám a 3 műszakot illetve a napi 3 óra utazást. Viszont a fizu elég kecsegtető a mostanihoz képest. Szóval ha felvesznek a gyárba és ha véletlenül nem bírom. Hogy írjam bele az oneletrajzomba? Nekem elég ciki hogy ennyi munkahelyet bele kell írnom az önéletrajzomba.es főleg hogy több is volt ami egy évig se tartott. Szerintetek?

2019. aug. 16. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt soha nem értettem...Nem kötelező mindent beírnod az önéletrajzodba.
2019. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl odaírod, hogy határozott idejű szerződéssel voltál. Vagy hogy ember többlet kellett, de az időszak végén elküldtek.

Engem volt, hogy gazdasági okokra hivatkozva küldtek el, ami humbug indok volt, csak rájöttek, hogy túl sokan vagyunk az irodán és én voltam a legfrisebbet ember. Szóval ezt a gazdasági okokat írható, aztán értse ahogy akarja.

2019. aug. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy önéletrajzba bele lehet ezeket írni.
2019. aug. 16. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mostani helyed jobb mint amit kinéztél ami 3 műszakos, akkor csak a pénz miatt ne válts.

1. Nemhiába jobb ott a fizu, mert lasszóval sem tudnak embert keríteni rá. Nem véletlen, hiszen te is tartasz tőle hogy hogy fogod bírni főleg az éjjeles műszakot.

2. Csak a műszakpótlékokkal ennyi a pénz, alapjáraton ha kiszámolod, szinte minimálbér.


Inkább keress valami mást ami nem úgy indul hogy jó, jó, de....

Így ne válts szerintem.


Önéletrajzba meg azt írj amit fontosnak tartasz.

2019. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"mennyire bírnám a 3 műszakot illetve a napi 3 óra utazást."


NAPI 3 óra utazás azért már elég sok. Mindezt 3 műszakban előadva azért már elég kemény.

Nem tudom, mennyivel keresnél többet, de kezdj el számolni, hogy egyáltalán megéri-e? Az utazást ugyan lehet, hogy támogatja a munkáltató - bár manapság már ez sem biztos - de azért valamennyit Neked is állnod kell belőle. Pl. mennyi lenne az utazásra költött pénz a jobb fizetésből?


Ha nem bírnád, akkor az a próbaidő alatt kiderül úgyis, az alatt MINDKÉT fél felmondhat egyik napról a másikra - csakhogy akkor megint munka nélkül leszel.

2019. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nem tűnik jó ötletnek, főként így, hogy előre tartasz tőle, hogy talán nem fogod bírni. Az tényleg nem lenne egyszerű, ha ennyit utazol és még 3 műszakban is vagy. Meg inkább kellene fontolnod.


Az önéletrajzban meg lehetsz őszinte is, illetve az interjún is. Bár az ilyen indokkal kilépés inkább az állásinterjúra való részlet lenne, de nyugodtan megmondhatod, hogy egyszerűen nem bírtad a 3 műszakot a napi 3 órai utazással. Ez teljesen érthető, ha kiderül valaki nem bír valamit, csak akkor ezt nyilván NE :) egy másik 3 műszakos helyen közöld, mert érthetően zokon vehetik.


A munkáltatót nem az érdekli, hogy mit nem bírtál, szerettél azokból, amit ő nem vár el. Az érdekli mit tudsz és szeretsz abból amit ő vár el majd az általa kínált munkakörben. Nyilván egy ilyen tévedést is megfelelően kell közölni, se panaszkodva, se bánatosan, hanem mint felismerést és tényt, hogy megpróbáltad, de az nem a te állás típusod. Viszont amire pályázol az meg tetszik... és ezen legyen a hangsúly.


Nem hibátlan szuperhősöket keresnek, hanem azt aki jól elvégzi azt ami nekik kell.


Minden munkádban az domborítsad ki, amiben hasznos tapasztalatokat adott neked, az már érdekes egy munkáltatónak.

2019. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most 150 000et keresek napi 9 órában 2 hetente szombaton is, de nem nehéz munka,csak monoton :(itt 5000a bérlet. gyárba 210-260kozott lehetne KB próba idő után, tesóm itt dolgozik. Bérlet csak 10e lenne KB. Szóval elég nagy a különbség, motiváló a fizetés, de nem egyszerű.
2019. aug. 16. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!