Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 17track. Net - nemzetközi...

17track. Net - nemzetközi nyomkövetés hogy működik?

Figyelt kérdés

A Magyar Posta állítja, hogy ők ugyan nem adnak semmiféále infót senkinek a küldeményekről, azaz teljes képtelenségnek tartják, hogy a 17track.net oldal egyáltalán honnan veszi, h X napon megérkezett a küldemény X városba.


(nem ajánlott küldeményekről van szó, csak sima száma van, amit álítólag ők nem regisztrálnak sehol)


Viszont nagyon kellemetlen a dolog, mert kb 15 küldeményem van már közel 120 ezer Ft értékben, ami "elveszett", a 17track.net szerint "kézbesítve lett", a Magyar Posta meg állítja, hogy ilyen nincs.


Akkor csak egy dolgot nem értek:

Honnan szedi a 17track.net oldal annyira pontosan az infókat h pl "15-August-2019 - 01:35 > arrived at local post office, Miskolc 1" majd:


15-August-2019 - 04:22 > allocated to postman, majd


15-August-2019 - 11:28 > delivered


Na szal ha a posta állítása igaz, akkor mégis percre pontosan honnan veszik ezeket az infókat ??



2019. aug. 24. 17:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs honnan veszi az oldal az infót. Közönséges küldemény sehol nincs regisztrálva ahogy az országba beér, de szerintem máshol sem. Még ha ajánlott volna akkor igen. Talán tőlük kéne megkérdezni, hogy még is honnan a francból tudja a lehetetlent...
2019. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Ha a csomagszám két betúvel kezdődik, aztán sok szám majd ismét két betű, (pl. RV1234566795CN) akkor az regisztrált küldemény. Ha csak sok betú (pl. 311614001), akkor csak addig követik, amíg elhagyja az országot, utána már nem.

Ha a 17track követni tudja egészen a kiszállításig, akkor a posta is. Keress rá a Posta honlapján: [link]

Ha itt is ugyanezt látod, akkor a Posta hazudik. És valószínúleg hazudik, hiszen továbbították az információt, hogy megérkezett és kézbesítve lett.

2019. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
2: Nem egészen. Ha az első betű "R" vagy"L" akkor ajánlott, egyébként nem. Nekem most jön egy nem ajánlott: UD (sok szám) NL. Ez NEM ajánlott pedig két-két betű zárja közre a számokat!
2019. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
.. és mint írtam ezeket a posta nem követi tehát kizárt hogy a nevezett oldal bármit is tudna, inkább ők hazudnak...
2019. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

3-4:

1) honnan tudod milyen tracking száma van a kérdezőnek amikor nem írta?

2) a 17track.net nem tud hazudni, ezek szerint nem ismered. Nem tud hasraütészserűen (már csk azért is mert a honlapnak nincs hasa...) kitalálni olyat, hogy valami megérkezett Miskolcra, hiszen honnan tudná, hogy az adott küldemény épp Miskolcra lett küldve és nem Torontóba?

3) ha ott azt mutatja, hogy megérkezett Miskolcra, akkor szinte biztos, hogy a posta nyomkövetője is ugyanezt fogja mutatni.

2019. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

sztem is a posta hazudik, nem ajánlott küldeményről van szó, az ajánlottnál még értem a dolgot.


már 2 hónapja levelezek a postával, és mindent tagadnak, ők ugyan nem adnak semmilyen infót, ők nem tudnak semmit, szal a 17track.net csak kitalálja szerintük.

na de így percre pontosan? ez kicsit abszurd ...


csak az az egészben a bosszantó, h eltűnik rengeteg küldeményem, és az Ebay pedig csak a 17track-net-et veszi alapul, nem érdekli őket az h a Magyar Posta mit beszél ...


a számokról:


Igen, szinte mindig olyan h két betű elöl és hátul, közte pedig szám. de akkoris ha nem ajánlott, ugye megvannak azok a betűkombinációk, amelyek ajánlottak (pl. LX458455221NL). de amikor vamn egy sima kínai csomag, pl EO45741255CN, nem ajánlva jön, nincs is rajta amúgy a "nemzetközi ajánlott" matrica, akkor is kiírja a 17track.net a pontos infókat.


állítólag sok országban működik amúgy a nem ajánlottak követése is, csak nálunk nem, na de ettől még nem leszek előrébb :(


és az a legdurvább h így én leszek a "hazudós", közben meg vki nyilván lenyúlja ezeket a csomagokat, most is van pl 2 sdb Samsung aksi, nem ajénlottan adták fel, de mégis mutatja pontosan h melyik nap, hánykor és honnan érkezett be az országba. közben meg mégse kaptam meg ... csak ezt a magyarázatot nem fogadja el az Ebay.

2019. aug. 25. 10:16
 7/29 A kérdező kommentje:

# 5


így van !!!!!!! és ennek ellenére, a kedves Magyar Posta nemzetközi ügyfélszolgálata volt szíves azt közölni, h márpedig ők nem adnak ki semmilyen infót, tehát a 17track.net ismeretlen forrásból szed mindent (szerintük). közönséges, nem ajánlott küldemény, és mégis tudja a 17track ...

Viszont reklamálni nem tudok, mert arra meg az volt a válasz h "a küldemény a feladó tulajdona egészen a kézbesítésig, így csak ő tud kivizsgálást kérni a küldemény sorsáról, ill. adatvédelmi okokból egyébként sem adhatnak infót nekem, mint címzettnek, ameddig nem az én tulajdonom".

tök jó ...

2019. aug. 25. 10:19
 8/29 A kérdező kommentje:

#2


így van ennyi: "Ha itt is ugyanezt látod, akkor a Posta hazudik. És valószínúleg hazudik, hiszen továbbították az információt, hogy megérkezett és kézbesítve lett."



na de mit tudok tenni?

2019. aug. 25. 10:20
 9/29 anonim ***** válasza:

" de amikor vamn egy sima kínai csomag, pl EO45741255CN, nem ajánlva jön, nincs is rajta amúgy a "nemzetközi ajánlott" matrica, akkor is kiírja a 17track.net a pontos infókat."


ezt nem tudod nyomon követni. A 17track hazudik.


25 éve postás vagyok, havonta több száz ilyen kínai csomag megy át a kezemen, írok róla értesítőt vagy kézbesítem. Lehetetlen hogy a külföldi oldal nyomon kövesse a sima cuccokat ami nem "R"vagy "L"-el kezdődik , mert most hogy PDAé-t használunk akkor SEM húzzuk le a külföld i simát, csak a belföldit. A külföldi közönséges naponta zsákszám jön. Erre sehol nincs kapacítás hogy ezeket a vonalkódokat bárki is beolvassa. Az ajánlott listára kerül vagy én "pittyentem be" a PDA-val, az onnantól fogva nyomon követhető a többi nem. A posta azért nem találja mert a közönséges kínai cuccot senki nem könyveli így a 17track fals infót ad ami csak a lovat adja alád, pedig tényleg nincs róla infó...


Még is hol tartanák számon s közönségeseket??, Amikor feladják ott még tudható, de amint konténerszám mennek - és egy konténerben akár több tízezer ilyen kis szar van - országokon keresztül, senki nem foglalkozik vele. Nincs rá kapacítás, mint írtam, akár elhiszitek akár nem...

2019. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

most ide nem tudok képet tenni, de majd valkahogy megoldom, de hidd el, akkor azt mondd meg nekem lécci, honnan veszi az infókat a 17track?


na és még így se vagyok előrébb, mivel ők csakis az alapján tekintik elveszettnek vagy kézbesítettnek, azaz ha ott az szerepel, h "delivered" vagy arrived, akkor vége a játéknak, hivatkozhatok én arra, amit leírtál, kiröhögnek és persze én vesztem a pénzt.


viszont a számokat tekintve, nekem több "UD552425222...." kezdetű csomagom/levelem is jött és ajánlva! szal nagyon ritkán van az h az R jelzést használják kint is az ajánlottra.

2019. aug. 25. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!