Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak nekem van elegem az...

Csak nekem van elegem az országban eluralkodó ügyeskedő, megúszós, urambátyám viszonyok alapján előrejutó mentalitásból?

Figyelt kérdés

Forog a gyomrom amikor azt hallom, hogy azon agyalnak miként lehetne elkerülni az adózást. Egyre jobban megvetem a vállalkozókat akik nem akarják a valóságnak megfelelően bejelenteni a munkavállalóikat, akik nem akarnak számlát adni.

Utálom, hogy hülyének néznek, ha kérek számlát egy vállalkozótól, és én vagyok a rossz, mert becsületes vagyok.


Rosszul vagyok miközben azt látom, hogy sorra emelkednek fel a tehetségtelen, de törtető és seggnyaló figurák, akik rendszerhűségük miatt nyerik sorra a közbeszerzéseket, és kapjàk meg a jól fizető, akár nagy hatalommal járó pozíciókat az államapparátusban. Miközben amennyiben a valós képességeik alapján sehol nem lennének.


Utálom amikor azt tekintik megoldásnak, hogy vesztegetnek, hálapénzt adnak. Pl. megvetem az orvosokat és nővéreket akik elfogadják a betegek pénzét.


És elszomorít, hogy semmit nem tudok tenni, hiába próbálok becsületes lenni, emiatt maximum lenéznek, kinevetnek, álmodozónak tartanak...


Még a puskázni sem szoktam, inkább megbukok, minthogy ilyen eszközökhöz folyamodjak.


2019. aug. 26. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Tegyél ellene!
2019. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
A mostani világ nem a becsületeseknek kedvez valóban. Te inkább éhesen, de tiszta lekiismerettel fekszel le, mások meg fordítva. Én azon nem akadok ki, ha egy iparos próbál kicsit jobban kijönni a pénzéből, de amit a politikusok csinálnak az felbátorító. Konkrétan arra célzok, hogy milliárdokat tesznek zsebre, és nincs senki, aki jól pofán vágja őket.
2019. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2 Szerintem becsületesen sem kell "éhesen lefeküdni", csak kitartás, szorgalom, akaraterő kell, plusz előny némi tehetség is.

Ugyanakkor inkább vagyok becsületes középosztálybeli, mint erkölcstelen, törtető, másokat kihasználó gazdag.


Én pedig azt sem nézem el, hogy a vállalkozók próbálnak többet zsebre tenni, mert ezt az esetek többségében a munkavállalók sínylik meg, illetve sok esetben a fogyasztókra is kihat.

2019. aug. 26. 11:36
 4/16 A kérdező kommentje:
#1 Nem nagyon tudok, én lehetek becsületes, de ha a senki nem követi a példám a környezetemből, akkor a saját lelkiismeretem megnyugtatásán kívül nem sokat érek vele. :(
2019. aug. 26. 11:38
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Az emberek alkalmazkodnak a játékszabályokhoz. Egy elb.szott világ elb.szott mentalitást termel ki.

Sajnos ez már a következmény.


Én is megvetem a kétszínűséget és a korrupciót, de nem látom azt, ki mutat példát ellene, és ki szankcionálja ezek elkövetőit. Amikor a fejétől már bűzlik a hal.

2019. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

"Ugyanakkor inkább vagyok becsületes középosztálybeli, mint erkölcstelen, törtető, másokat kihasználó gazdag."


Könyörgök, ezt viszont inkább felejtsd el!


Ez ugyanis ÖNFELMENTÉS. Pszichológiai trükk a magad megnyugtatására. Nem kell középosztálybelinek maradnod ahhoz, hogy becsületes legyél. Nem minden gazdag erkölcstelen, vagy használ ki másokat. Ezt a nézetet azok terjesztik, akik megmagyarázzák maguknak, hogy ők miért nem célozzák meg a gazdagságot.


Legyél Te is egy példamutató gazdag, aki fittyet hány az urambátyám-világnak, és becsületesen jut vagyonhoz! Sokan megcsinálták, és megcsinálják most is.

2019. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5 Itthon sajnos nem igen van következménye, legalábbis a kormány közeli ügyekben mégcsak nyomozást sem indítanak, esetleg nagy nemzetközi nyomás esetén (pl. Microsoft-ügy).

Mondjuk itthon már nem demokráciában élünk, hiába vannak meg bizonyos demokratikus intézmények.


Nyugatabbra valamivel jobb a helyzet, kormányok buknak bele ilyen botrányokba, amire Itthon az emberek maximum vállat rántanak, legalább komolyabb tüntetések vannak (Horvátország, Csehország, két hasonló állam, és mégis jobban kiállnak az emberek a hatalommal szemben.)


Nyugat-Európában pedig nem igen látsz ennyi ügyeskedő munkáltatót, kevesebben merik megtenni azt, ami itthon bevett szokás. (Persze ennek megvannak az okai, de itthon esélyt semátni, arra,hogy pozitív irányba legyen bármilyen változás.)


Nyilván az sem reális, hogy mindezek teljes megszűnjenek, de a kisebb mérték már jó lenne.

2019. aug. 26. 11:52
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Ebben egyetértek, kérdező, ugyanakkor a saját életedet ne ez határozza meg.


Emiatt nem kell általánosítani embereket. Magam is voltam már sokféle anyagi helyzetben, de a becsületességemen ez nem változtatott. Bár úgy érzem, szegényként inkább nehezebb ellenállni a kísértésnek, főleg ha azzal menti fel magát az ember, hogy a "gazdagok lopnak", meg "a kormány lop".


Minden országban vannak becsületes és gátlástalan gazdagok is, a személyes boldogulásod szempontjából szinte lényegtelen, milyen arányban. Vegyülj olyan emberekkel, akik Neked megfelelőek, szerinted becsületesek, és érdemesek a tiszteletedre. Tanulj tőlük, a többit pedig felejtsd el.


Nem aszerint határozom meg magamat, vagy akár az ország összes utazó emberét, hogy azon a buszon, amelyen éppen vagyok, miféle emberekkel hozott össze a sors. Remélem érted a párhuzamot.

2019. aug. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#6 Azelőtt a mondat előtt ezt írtam:

"Szerintem becsületesen sem kell "éhesen lefeküdni", csak kitartás, szorgalom, akaraterő kell, plusz előny némi tehetség is."


Tehát úgy gondolom, hogy meg lehet gazdagodni, sikereket lehet elérni, akkor is, ha becsületesek vagyunk, csak az idézett mondatban írt tulajdonságok kellenek.


Az általad kiragadott mondat lényege pedig az, hogy amennyiben a képességeim alapján nem lennék képes sikeres lenni, gazdaggá válni, de nyílna előttem út arra, hogy pl. seggnyalás, révén magasra jussak, vagy mert xy rokona és barátja vagyok, akkor inkább nem kérek belőle, mert az nem az én érdemem.


Azt nem vitatom, hogy vannak sikeres és gazdag emberek akik becsületes úton jutottak a vagyonukhoz, és úgy gondolom, hogy ők meg is érdemelnek minden fillért.

2019. aug. 26. 12:00
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Akkor jó. Csak sokakat láttam már, akik szerint ez a helyzet.

Nyilván mindenkinél vannak határok, hogy mit tesz meg a pénzért, és mit nem. Egy prostituáltnál is más, mint például nálam.

2019. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!