Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpresses termékek forgalma...

Aliexpresses termékek forgalmazásába hogyan lehet belebukni?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, mondjuk Béla, aki megveszi kínából a cuccot, majd 3x-os pénzen eladja itthon. Mikor fog belebukni? Nem feltűnő, hogy havi 100ezret küld ki a kínaiaknak? A számláján a sok mozgás? Mi lesz feltünő a szerveknek? Hogy fog lebukni és mégis mikor?

Hogyan tudná megoldani, hogy ne bukjon le?

Természetesen ezek csak elméleti kérdések. Béla nem létezik, csupán érdekel a téma.


2019. szept. 12. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha az eladásokért az összegeket nem számlára, hanem készpénzben kapja, akkor nem valószínű, hogy lebukik vele. Már ha van annyi esze, hogy nem hirdeti a cuccokat, hanem ismerősökön keresztül adja el. Hirdetéssel vevőnek álcázott adóellenőrbe is belefuthat. Pusztán költéssel nem lehet lebukni, mindenkinek szíve joga ott szórni el a pénzét, ahol akarja, azzal nem foglalkoznak. Meg havi 100 ezer nem is az az összeg, amire bárki felfigyelne.
2019. szept. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Úgy hogy a egyszer egy NAV alkalmazott fog tőled vásárolni és aztán röpködnek a százezrek.
2019. szept. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudná megoldani, hogy ne bukjon le?"


Úgy, hogy kiváltja a vállalkozóit és legálisan árul, adózik belőle, a megvett áruról pedig számlát kér :-)

2019. szept. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mondtam neki én is, hogy váltsa ki a vállalkozóit, azt felelte, hogy sajnos úgy már nem érné meg neki. Vám, adó, áfa, könyvelő. Stb...
2019. szept. 13. 09:28
 5/15 A kérdező kommentje:
Mivan ha sajátjaként árulja a termékeket? Mint függőségből magának megvásárolt, de nem használt termékek? Ha valaki ali függő végülis szerintem beleférhet nem?
2019. szept. 13. 09:30
 6/15 anonim ***** válasza:

Nagy tételben nem. Amikor az 5.-ik telefontokot fogja eladni, az már üzletszerű kereskedelem és az már vállalkozóihoz kötött.

Számtalan ilyen kérdés van már boncolgatva itt a gyakorin, meddig saját, stb., de nem minket kell meggyőznie majd a "Bélának", hanem a NAV-os próbavásárlót - azt pedig nem fogja tudni meggyőzni.

2019. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Vállalkozni erre egyszerűen nem éri meg. Ugyanott van a vám+áfa miatt mintha eu-s nagykereskedőtől venné az árut. Egy 1000ft-os terméket ha itthon elad 3000ért, azon legálisan csak pár 100ft a haszon.

Ha jól értem ezt legálisan nem érdemes így csinálni.

Na köszönöm az infókat szólok Bélának, hogy ez így nem lesz jó.

2019. szept. 13. 11:21
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha létezik kereskedelmi vállalkozásnál is az alanyi adómentes kategória, akkor KATA-s vállalkozás kifizetődő lehet, mert ott fixen befizet havi 50 ezret, és annyi. Sajnos azt nem tudom, eladogatni lehet-e áfázás nélkül, de hátha itt mások tudni fogják.
2019. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint sajnos nem. Vámoltatni kell mindent, utána lehet eladni
2019. szept. 13. 12:50
 10/15 anonim ***** válasza:

" aki megveszi kínából a cuccot, majd 3x-os pénzen eladja itthon"


Azért az érdekes hogy talál annyi hülyét aki tőle veszi és nem szintén Kínából, mikor onnan rendelni gyerekjáték...

2019. szept. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!