Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretném otthagyni a főálláso...

Szeretném otthagyni a főállásom, milyen biztosítások vannak, vagy lehetőségek, hogy munkanélküliként kapjak valamennyit? Egy 60-80 ezer jó lenne

Figyelt kérdés

vagy valami segély, stb.

nem bírom már a melót, szeretnék itthon lenni egy kicsit


2019. szept. 26. 17:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

1.5 év bejelentésem viszont van


hogy itt mennyi rosszindulatú alja ember van!

2019. szept. 26. 19:43
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem rosszindulatúak, csak senki nem szereti az ingyenélőket.
2019. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem akarsz, ne dolgozz. Csak akkor enni se kell.
2019. szept. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

én meg a lehúzós embereket nem szeretem, akik dolgoztatnak mint egy állatot életem java részében


szóval az a kérdés, hogy hogy csináljam, hogy pénzt kapjak, és megéljek valamilyen szinten?

2019. szept. 26. 20:28
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Lopj, leultetnek, es nem kell dolgoznod.
2019. szept. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden 10 hivatalos munkaviszonyos nap 1 nap álláskeresési járadékra jogosít akkor, ha az ellátás igénylését közvetlenül megelőző 3 éven belül legalább 360 napnyi munkaviszonnyal rendelkezel.

Ha nem rendelkezel, akkor nem jár ellátás.


A járadék összege a folyósítás teljes időtartama alatt a járadékalap 60 százaléka, amely azonban nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegénél (ez most 6.860,- Ft).


Az álláskeresési járadék összegét a kérelem benyújtását megelőző négy teljes naptári negyedévben elért munkaerő-piaci járulék alapja havi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani.


Vagyis, ha például szeptember 27-én igényled az ellátást, akkor 2018. július 01-től 2019. június 30-ig időszakra számfejtett - munkaerő-piaci járulék alapját képező - jövedelemből számítják az ellátásod összegét.

 

2019. szept. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Koldulj
2019. szept. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Akkor 3 hónapra kapsz valamennyit, utána semmit. De miért nem mész táppénzre ha nem bírod, és pihenned kell, vagy szababit ha kivennél?

Vagy hogy gondoltad? Feketézel, az államot meg le akarod húzni 60-80- nal havonta, hónapokig, évekig? Nem, nincs ilyen ha erre gondolsz. Három hó, azt' cső.

Ennyi idő alatt lehet átlépni másik állásba.

2019. szept. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Koplárovics Béci ***** válasza:

"már mondtam, hogy nem akarok dolgozni béci"


Hát akkor töresd valakivel szilánkosra a térded, szúrasd ki az egyik szemed, akkor már lég jó mértékben leszázalékolnak és kapsz életed végéig járadékot.

2019. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
a mostani munkahelyemen nem jár se táppénz, se betegszabadság, se pótlék, se semmi
2019. szept. 27. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!