Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az árvasági támogatást elvehet...

Az árvasági támogatást elveheti a szülő?

Figyelt kérdés

Kb. 18,5 éves koromig édesanyám használta (vette) fel a havonta utalásra kerülő árvasági támogatásomat.

Majd' 3.000.000 Forintról beszélünk. Van-e joga a szülőnek rendelkezni gyermekének szánt támogatás felett, úgy, hogy nem tudja semmilyen módon bizonyítani, hogy azt a gyermekre költötte?



2019. szept. 29. 03:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerinted mibol vette a cuccaidat, mibol etetett, mibol fizette az "ingyenes" allami oktatast, mibol tudtal nyaralni menni, es meg ezeregy mas dolog????


Es, a "majd' 3.000.000" meg nem is volt eleg, anyad meg hozzatett a sajat penzebol is epp eleget. Ugyanis csak a kajad, ha sporolosan, de egeszseges kajakat vasarolt, akkor evi kb 360ezer (napi ezer, csak a kaja). Es ez csak a kaja. Szorozd be 18 evvel.

Nekem ugy tunik, tul sokat aldozott rad, mert egy elkenyeztetett, hisztis, ostoba majom lettel.

2019. szept. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Miért, mit kellett volna csinálni? Odanyomni egy 2/5/10 éves gyerek kezébe, hogy vegyél, amit akarsz?

Te nem vagy normális. Kezeltesd magad.

2019. szept. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
A felnevelésed legalább a 10-szeresébe került, hülyegyerek.
2019. szept. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem a gyereknek, hanem a gyerek jogán a szülőnek jár.
2019. szept. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Az árvaellátás a gyermeknek jár. Viszont a 18. életévét be nem töltött gyermek "gyámja" maga a szülő.


Kérdező: Nem értem a problémád.

Gondolom, nem haltál éhen, nem jártál meztelenül, nem áztál, nem fáztál, és iskolába is jártál, no meg orvos is látott néha.


Ha ez mind megvolt, akkor bizony Rád költötték az árvaságit, nem másra... :)

2019. szept. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
inkább az apuka maradt volna életben
2019. szept. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

"Az árvasági támogatást elveheti a szülő?

Kb. 18,5 éves koromig édesanyám használta (vette) fel a havonta utalásra kerülő árvasági támogatásomat."


Nem "elvette", hanem elköltötte. Feltehetőleg Rád.

18 éves korod alatt fiatalkorú vagy, tehát egyáltalán NINCS JOGOD FELVENNI azt a pénzt. 18 éves korodig a szülő tartozik felelősséggel irántad, ha bármi probléma történik, öt veszik elő.


És igen, ahogy már írták is: nagy valószínűséggel a TE felnevelésedre költötte azt a szülő.

2019. szept. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit azért szállj magadba kérdező:

az árvasági 16 éves korig jár alanyi jogon. Ezután csak akkor, ha a gyerek nappali tagozaton tanul. Mivel azt írod, 18 és fél éves korodig "használta", ezért nagy valószínűséggel addig tanultál, tehát állta a tanulási költségeidet is.

Ebb ől azt a következtetést vontam le, hogy nem csak úgy felnőttél, mint a dudva az ugaron, hanem tanultál is. No, hát ezek után igen nagyon ... (itt most kimoderáltam magam, mert nem akarom, hogy a gyakori kitiltson) nem szép dolog, amit leírtál.

Szóval neked nincs jogod rendelkezni azzal a pénzzel 18 éves kor alatt.


Még valami: gondolkozz el egy kicsit: az árvaságit az elhunyt szülő után állapítják meg, mégpedig azért, hogy a kieső keresetet pótolja valami. NEM A GYEREKNEK JÁR, hanem a gyerek neveléséhez járul hozzá.

2019. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem a gyermeknek jar, hanem a gyermekre. Ez nem ugyanaz. Pont, mint a csaqladipotlek.

Ha volt hol laknod, volt mit enned, volt villany, viz, futes, akkor bizony rad koltotte.

2019. szept. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Egy haverom 25 éves koráig kapta az árvaságit, asszem valami 35-36 ezer forintot, mert járt egyetemre. 18 éves koráig nyilván apukája rakta bele a családi költségvetésbe a pénzt, kaja, ruha stb, amit a többiek is írtak. Utána ő kapta érettségi után, de elég hamar el is ment kolira, kajára, hazautazásra. Ez is így oké. De én sem értem mit pattogsz, hogy nem te kaptad meg. Gyerekkoromban én is elköltöttem a pénzt hülyeségekre és ezzel a legtöbbünk így volt, mert akkor még sokkal többen nem fogják fel a pénz értékét és könnyen elszórják, hiszen nem dolgoztak meg érte. (Ez aztán jó esetben 18-huszonpár éves korban aztán megváltozik.)
2019. szept. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!