Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az árvasági támogatást elvehet...

Az árvasági támogatást elveheti a szülő?

Figyelt kérdés

Kb. 18,5 éves koromig édesanyám használta (vette) fel a havonta utalásra kerülő árvasági támogatásomat.

Majd' 3.000.000 Forintról beszélünk. Van-e joga a szülőnek rendelkezni gyermekének szánt támogatás felett, úgy, hogy nem tudja semmilyen módon bizonyítani, hogy azt a gyermekre költötte?



2019. szept. 29. 03:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz a bíróságra, és beperelheted anyádat, hogy ellopta azt a pénzt, amennyiben tudod bizonyítani, hogy gyerekkorodban te fizetted magad után a rezsit, étkezést, ruhákat, közlekedést, iskolai költségeket.
2019. szept. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%
Kövezzetek meg, de én az édesanya helyében nyitottam volna neki egy számlát és inkább arra gyűjtögettem volna. Így ha felnő akkor nem pucér seggel kell indulnia az életben. (Természetesen csak akkor ha nem nélkülözhetetlen az a támogatás!)
2019. szept. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

12!


Egy jövedelemből igen nehéz gyereket nevelni. Kb lehetetlen egy átlag magyarnak.

2019. szept. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
37%

# 13-as


Nekem nehezen, de sikerült!! :-) Igaz, a végére bele is rokkantam a napi 10-12 órás fizikai munkába.

De félretenni bizony nem tudtam volna - sokszor örültem, ha kajára futotta, pedig nem dohányzom, nem iszom, stb.

2019. szept. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
49%

14!


Nos, értelmes ember nem csinál magából mártírt.

2019. szept. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!