Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan járhatok el ilyen...

Hogyan járhatok el ilyen csalás esetén?

Figyelt kérdés
Szóval jófogáson vettem egy sráctól valamit 50 ezer ft értékben. Küldött fotót személyiről, lakcímkártyáról hogy biztosítsa hogy nem ver át. Pènteken befizettem a számlájára a pénzt, azóta sincs csomag a postán. Kértem tőle csomagszámot, válaszként azt kaptam hogy majd ha hazaér 4 után. Ez tegnap volt, azóta se kaptam számlaszámot. Eltettem a bankban kapott tranzakcióról kapott papírkát amin rajta van az ő neve, az emailben tőle kapott számlaszám, a befizetett osszeg és az ő neve is. Emailon ott vannak a képek az iratairól na meg nálam a papír hogy tényleg befizettem a pénzt. Ezekkel a bizonyítékokkal fordulhatok a rendőrség felé?
2019. okt. 15. 05:56
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Igen, jelentsd fel, plusz a facebookon is lépj be annyi csoportba, amennyibe csak lehet, lehetőleg az ő lakóhelye környékén, áztasd el mindenhol. Feltéve, ha nem vert át a személyivel is.
2019. okt. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Azért én egy napot még várnék, az, hogy tegnap este nem küldött át egy csonagszamot nem feltétlenül jelenti, hogy át akar verni...
2019. okt. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénteken fizettél, és korrekt az eladó azaz mondjuk egy munkanapon belül postáz, az is hétfői, azaz tegnapi csomagfeladás. Posta simán lehet akár egy hét is, de legesleghamarabb ma kézbesíthetik a küldeményt. Tehát nagyon nincs még itt az ideje a vergődésnek.

Most komolyan ember normális vagy, feljelentésen agyalni a fizetést követő második munkanap reggel? Ez egy vicc, már ne is haragudj. Lehet még fel se adta, még akkor sincs késésben, egy három munkanapos postai feladás a fizetésről számítva még teljesen normális. És számolj jópár napot a postára is. Szóval azért álljunk már meg, térj észhez. Egyébként meg ne vásárolj neten ha ennyire parázol és bizalmatlan vagy, az ilyeneknek ott vannak az üzletek, ahol szépen azonnal elviheted a kifizetett árut.

2019. okt. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pentek delelott adta fel, ahogy en is akkor adtam fel egy csomagot, amit erdekes modon atvett az ur tegnap a postastol. Holnapig varok, allitasa szerint holnap megerkezil, mert ő megnézte a csomagszam alapjan, amit kertem hogy kuldjon at de baszik ra.
2019. okt. 15. 08:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Pènteken befizettem a számlájára a pénzt, azóta sincs csomag a postán. "


Ember, normális vagy? 4. nap után fel akarod jelenteni???? (közben egy héátvégével?)


1.- még a Vatera is 3 MUNKANAPOT AD a kapcsolatfelvételre is!!! Pedig ott elég szigorú szabályok vannak. Az adásvétel rendezésére meg 3 hetet.

2.- az emberek általában nem a jófogásból élnek, hanem dolgoznak, és munka után csomagolnak, postáznak - már ha egyáltalán nyitva van még akkor posta, mert vidéki falvakban pl. vagy nincs is, vagy korán bezár.

3.- ha ennyire parázol, hogy átvernek, akkor meg nem a Jófogáson kell vásárolni, hanem értékeléssel rendelkező, megbízható oldalon - bár ott sem elvárás, hogy 2 nap alatt - hétvégével közben - megkapjad a terméket.


Eszem megáll, hogy valaki 3-4 nap után fel akarja jelenteni a másikat.

2019. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénteken befizetted a számlájára a pénzt és AZONNAL feladta a csomagot?

Hát én inkább ebben kételkednék, mert az emberek nagy része nappal dolgozik.


4 nap után nem szokás feljelenteni a másikat - csak elküldenének és kiröhögnének a rendőrségen is és mondanák, hogy majd gyere vissza 2 hét múlva.

De tulajdonképpen jó, hogy kiírtad ezt a kérdést, mert eddig nem hirdettem a Jófogáson, most akartam rászánni magam - de akkor inkább hanyagolom, épp az ilyen vevők miatt.

2019. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Átvert, Bánáti Richárd Norman, nyugodtan rakereshettek, szamtalan embert vert at, rengetek topic van rola
2019. okt. 16. 19:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Neked is azt kellett volna előbb. Leinformálni.
2019. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!