Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üzlet miért állít ki, ír alá...

Üzlet miért állít ki, ír alá és kéri a vásárló aláírását olyan visszáru bizonylatra, ami valótlanságot állít?

Figyelt kérdés

Ruházati üzletbe az általuk meghatározott időn belül visszaviszel és pénzvisszatérítést kérsz egy ruhadarabra, amit egy másikkal együtt vásároltál és így ugyanazon az ÁFÁ-s számlán szerepel mindkettő. Az üzlet nem csak a visszavitt termekről és árának visszafizetéséről, hanem a vissza nem vittről és árának visszafizetéséről is kiállít egy-egy bizonylatot, amit alá is ír és kéri rá a vásárló aláírását is. Indoklás, hogy új számlát kell kiállítaniuk, mert nem mindent viszel vissza és az eredetivel adót csalhatsz. Erre miért az a megoldás, hogy egy másik csalásba akarják bevonni a vásárlót a valótlanságot állító visszáru papír aláiratásával?


A visszavétel megtörtént, pedig a vásárló nem írta alá a valótlan papírt. Ilyenkor ráhamisítják a vásárló aláírását utólag?



2019. szept. 30. 01:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy sztornó számlát készítenek, majd kiállítanak egy újat azokról a tételekről, amit megvettél vagyis nem vittél vissza.


Érted, minta visszavittél volna mindent, majd rögtön bevásároltad volna újra az otthon hagyott, véglegesen kiválasztott termékeket.....


Lehet a teljes visszárus papírok mellett ott volt egy rövidebb számla is, de mégsem te fizettél, hanem ők adtak neked vissza...


Én erre tippelek...

2019. szept. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, az üzlet szabályosan jár el abban az esetben, ha az eredetileg kiállított számlát lesztornózza és kiállít egy másikat a nálad maradt termékről.


Vásárlóként ez lehet, hogy furcsa számodra de egy vállalkozásnak mindenféle ilyen-olyan szabályoknak meg kell felenie - ha nem így tesz, súlyos pénzbírságot kaphat.

Szóval nem, nem csalni akart az üzlet, hanem szabályosan eljárni.

2019. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, ha sztornózzák az eredeti számlát. Azt nem értem, miért állítanak ki és iratnak alá egy különálló visszáru bizonylatot azokról a termékekről is, amiket nem vittem vissza és így nem is adtak érte vissza pénzt. A bizonylat ezeket állitja, pedig nem történtek meg.
2019. okt. 1. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!