Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A leszázalékolásnál figyelembe...

A leszázalékolásnál figyelembe veszik, hogy mennyit dolgozott az ember?

Figyelt kérdés
Úgy halottam csak akkor veszik figyelembe,ha megvan az 5 év munkaviszonya,ez igaz?Ha 1 évet dolgoztál,akkor nem veszik figyelembe,csak a legkevesebb összeget kaphatod?

2019. okt. 21. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Az összeg nem csak a ledolgozott évektől függ, hanem a kategóriától is, amibe besorolják.

Hiába van sok éve és nagy fizetése - van olyan kategória, ahol 45 ezer ft a maximum adható összeg, akár 30 év munkaviszony után is.

Ledolgozott évek, fizetés és kategória függvénye.

De ha kevés az év, akkor az is lehet, hogy leszázalékolják, de semmennyi pénzt nem kap - sok mindentől függ.

2019. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így se úgy se éri meg, kb 120eFt a max összeg, de akkor már élőhalott kategória vagy egészségileg. Átlag 45-85öt adnak. Kb mindegy mennyi, egyikből se lehet megélni.
2019. okt. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2019. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as, ez a leszázalékosnál két főbb kategória van: a rehabilitációs ellátás és a rokkantsági ellátás - te csak az egyiket linkelted be, de egyáltalán nem biztos, hogy a kérdezőt ide tennék.


1-es válaszomban leírtam a főbb elemeket, mi alapján határozzák meg a kapott összeget.


Kérdező, Te meg írjhatnál pontosabbat - akkor jobban meg tudnám mondani, mire számíthatsz - már ha rólad van szó...

2019. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rólam van szó,nem hiszem,hogy ezért leszázalékolnának,de a lényeg,hogy gyerekkorom óta nem tudok beilleszkedni,állandóan bántottak bárhova mentem,minden suliba,minden munkahelyen(csak 1 évet dolgoztam összesen és 4 munkahelyem volt),mert csendes vagyok,rettegek az emberektől,még az utcára is nehezen megyek ki,több gyógyszert is szedtem és most is szedek egy fajtát,hogy a szorongást csökkentse,de nem érnek semmit,lényegében életképtelen vagyok,mert nem tudok beilleszkedni
2019. okt. 22. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Keresd fel a háziorvosodat és kérdezd meg a véleményét a dologról

Valamint ha van szakorvosi (pszichológusi) szakvéleményed a betegségről, akkor megpróbálhatod a leszázalékolást - de nagy reményeket ne fűzz hozzá.


Én a helyedben inkább elmennék pszichoterápiára- az még a klausztrofóbián és más pánikbetegségeken is tud segíteni - ha maga a beteg is akarja.

2019. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!