Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem kérek számlát, reális...

Ha nem kérek számlát, reális a 20% kedvezmény?

Figyelt kérdés
5000HUF helyett 4000HUF
2019. okt. 31. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Reális, 27% Áfakulcsnál a bruttó összeg Áfa tartalma 21,26%.
2019. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem reális, bruttó összeg Áfa tartalma 21,26%. Általában 5-10% kedvezményt szoktak adni számla nélkül.
2019. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Mi az amiről nem kérsz számlát és kedvezményt szeretnél? (könyveken pl 5%os áfa van, szolgáltatást katásan adózók csinálhatják áfamentesen, stb).
2019. okt. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Számlát nem kérni kell, kötelező adni :D
2019. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismertsegtol, meg ugye magától a bolttol is függ. Átlagban ha nem kérsz számlát, akkor fél áfa. Pár helyen odaadják a 20%ot, de én járok olyan helyre is vásárolni ahol még a nettobol is adnak kedvezményt, persze mindennek az oka, ezt nem reszletezem
2019. nov. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


20% alatt nem éri meg vele szrozni.


Amúgy ha nem ad számlát akkor nem a ÁFA-t nyeri csak meg hanem az nettó rész adózását is. Attól függ mennyit kell adózni a nettó bevétel után.


Nekem csak úgy felel meg ha a fent említett 10% az enyém

2019. nov. 1. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Újra megkérdezem (3-as vagyok): miről van pontosan szó? Termékről vagy szolgáltatásról? Ha termékről milyen termékről? Ha szolgáltatásról akkor hogyan adózik az illető?


Van, aminél reális lehet, van aminél nem (de mindkettőnél illegális).

2019. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!