Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pár hónapon belül várható a...

Pár hónapon belül várható a válság?

Figyelt kérdés

Létszámstop van nagy multiknál, a szemem előtt fogynak a hirdetések a Profession-ről, az ingatlanpiac állítólag lelassult.


Az a gond, hogy én jelenleg átképzem magam, ami miatt anyagilag és minden más szempontból kockázatokat vállaltam.

Szoftverfejlesztő szeretnék lenni, pár hónapon, de max fél éven belül elvileg lesz OKJ-s papírom és egyetemre is járok estin, aminek a legelején vagyok.



Ha bejön a válság, akkor nemhogy programozóként nem lesz esélyem egy jóóó darabig, hanem másban is nehezen helyezkedem majd el.

Úgy a tanulás se fog menni, ha egy boltban vagyok nettó 100-ért mondjuk 6 órában, hajtnák a belem, majd 3 hónap múlva elbocsátanak, mert 200 másik vár a helyemre (2008-2012-es állapotok ismét).


2019. nov. 10. 14:10
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Lesz jó eséllyel de hogy mikor azt nen tudni.Egyenlőre a feldolgozó és gyáripar kezd stagnálni elmaradó beruházások, máshol tömeges elbocsájtások. Több multinál vagy multi beszállítónál már zajlanak ezek a folyamatok , van ahol második hullámban épültek csak le a középvezetők. Az ingatlan is stagnál,

ar tekinteteben eladasi hatékonyságban meg érezhetően rosszabb a helyzet mint 1 éve. lakossági eladósodottság rekordon van, árfolyam cél devizán meg nincs . 2008-ban sem volt ez másként.


Viszont IT-be ez jóval később fog majd csak begyűrűzni és az egész mértékét sem látni előre még.


Amit tehetsz, olyan területen elhelyezkedni ahol még kell az ember és hiány van belőle, illetve lehetőleg ne forintba realizáld a jövedelmed. Legalábbis legutóbb ez vitt eredményre inkább.

2019. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
40%
Mindenki h.lye, csak te nem igaz? :) Nem gyanús ez neked?
2019. nov. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
26%
En egy multinal, aexhallottam a, letszamstopprol ird mat le hogy melyikeknel van
2019. nov. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
13%

Belenéztem a jósgömbömbe és azt láttam, hogy nem lesz világválság fél éven belül. Ez sokal megbízhatóbb forrás, mint a tiéd.

A 10 legnagyobb multinal Magyarországon nincs országos létszámstop. Az állításod ezért szerintem téves.

2019. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!

Köszönöm, hogy megtiszteltél a privát leveleddel, de inkább nem kérnék belőle. A Nokiánál nincs létszámstop. Rágugliztam és most is keresnek embert.


Attól, hogy az ismerősöd alól elvették a projektet még nem következik a nagy gazdasági világválság. Rengeteg más oka is lehet a projekt elvételének (mégsem olyan jó az ismerősöd mint állítod, a cég más irányú kutatásba kezdett és régieket skippeli...).


A világon mindig is voltak vészmadarak. Én nem meggyőzni akarlak. Sőt bátorítalak, hogy építs atombunkert 10 évnyi élelemmel, mert jön a zombiapokalipszis.

2019. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Itt néhány válasz már-már hisztérikus...



Cégneveket nem viccből nem akartam leírni.

Privát üzenetre utalni nyilvánosan.. Nem szép dolog, hogy még finoman írjam.

Amúgy remélem ott dolgozol, azért cáfolsz meg.


Nyilvánvalóan közgazdászoktól származó írásokból vettem, hogy jön a világválság. Nem tudom, miért kell a másikat azonnal hülyének nézni.

2019. nov. 10. 17:23
 17/41 A kérdező kommentje:

Nem egy ember alól vették el a projektet, hanem vagy 10. Nem ő állítja, hogy jó, más forrásból tudom. Ő ilyet nem is állított.



Tudjátok, vissza lehet kérdezni, ha valami nem tiszta, nem pedig felállítani egy képet az illető kérdezőről és hisztériázni.

2019. nov. 10. 17:25
 18/41 anonim ***** válasza:
51%

Aztán elolvasod egy másik közgazdász cikkét és máris megnyugszol, hogy nem lesz válság.

A közgazdászok még mindig annyira tudnak csak jósolni, mint egy időjós, vagy még annyira sem.

2019. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Csakhogy aminek nyilvánvaló jelei vannak, az nem jóslás. 1
2019. nov. 10. 17:28
 20/41 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy ez is egy pszichológiailag megállapítható dolog az emberek többségénél, hogy tagadja a rossz valószínűségét akkor is, ha az egyértelműen közeleg. Mint láncdohányosok a magas rizikófaktort.
2019. nov. 10. 17:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!