Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pár hónapon belül várható a...

Pár hónapon belül várható a válság?

Figyelt kérdés

Létszámstop van nagy multiknál, a szemem előtt fogynak a hirdetések a Profession-ről, az ingatlanpiac állítólag lelassult.


Az a gond, hogy én jelenleg átképzem magam, ami miatt anyagilag és minden más szempontból kockázatokat vállaltam.

Szoftverfejlesztő szeretnék lenni, pár hónapon, de max fél éven belül elvileg lesz OKJ-s papírom és egyetemre is járok estin, aminek a legelején vagyok.



Ha bejön a válság, akkor nemhogy programozóként nem lesz esélyem egy jóóó darabig, hanem másban is nehezen helyezkedem majd el.

Úgy a tanulás se fog menni, ha egy boltban vagyok nettó 100-ért mondjuk 6 órában, hajtnák a belem, majd 3 hónap múlva elbocsátanak, mert 200 másik vár a helyemre (2008-2012-es állapotok ismét).


2019. nov. 10. 14:10
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Ez a jo megoldas letagadsz mindent es mar pucoldhatod is a wct
2019. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
51%

profession.hu oldalon még mindig rengeteg állás van meghirdetve. De közeleg a válság szerinted (mint a Trónok harcában: Jön a tél).


Te sem tudsz bennünket meggyőzni és mi se téged. Ha mégis válság lesz és nem lesz munkájuk az embereknek akkor kívánok neked egy lottóötöst. Ha mégsem lesz válság akkor meg olyan meggyőzhetetlen munkatársakat, főnököt és adóellenőröket, mint Te kedves kérdező.

2019. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
2008-ban se álltak sorok a munkaügyi központ előtt, igaz?
2019. nov. 10. 19:42
 34/41 anonim ***** válasza:
Igen, neked rutira nem lesz munkad, ha szerencsed van max wct fogsz pucolni igazad van
2019. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
De tényleg, amikor majd 3 éves tapasztalattal fognak az utcán sorban állni a fejlesztők a munkaügyi központ előtt, akkor biztosan azt veszik fel, akinek még nincs tapasztalata és egyéb munka mellett tanult...
2019. nov. 10. 22:41
 36/41 anonim ***** válasza:
68%

IT recruiter vagyok.


Mindig van létszámstop cégeknél, legyen az Nokia, ITSH, GE, etc.. Van amikor pár hónapig csak adott projektre vesznek fel embert, szóval nem rengeteg IT-st, de van, amikor dögivel kell az ember. Business-től függ. Jah meg persze, nehéz jó IT-st találni, kb. 10-ből 6-7 simán elbukik a technikai interjún, mert elavult a tudásuk, nem tudnak igazából programozni, vagy semmi algoritmikus gondolkodásuk sincsen.

Nincs létszámstop az IT-ban, és a Nokia-ban sincs, ez belsős infó, elég jó a kapcsolati hálóm.

2019. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Igen rövidesen minen fejlesztő wct fog pucolni, tutira
2019. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy minden fejlesztő wécét fog pucolni. Biztosan van hiba az én készülékemben is, de egyesek szövegértése...


Viszont egy gazdasági világválság kellős közepén senki ne mondja, hogy az otthon tanult, ezért gyenge tudású ember kell.

2019. nov. 11. 13:59
 39/41 anonim ***** válasza:

Az általad vízionált válságtól nem félek. Említetted a 2008-as "válságot" én akkor kerestem reálértékben a legjobban (most sem panaszkodom a fizetésemre). Így ha valóban válság lesz akkor megint nagyot szakítok.

(Tanfolyamok szervezése, oktatászervezés munkaügyi központok támogatásával)

2019. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Építőiparban dolgozom. Az ingatlan piaci pörgésnek egy éven belül vége van maximum ahogy látom.
2019. nov. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!