Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ennyi pénzzel?

Ti mit tennétek ennyi pénzzel?

Figyelt kérdés
Lejárt életbiztosításból kaptam 1millió forintot. A férjem autót szeretne venni (most egy 10 éves kocsink van), én félretenném, mert jelenleg gyeden vagyok, de megszűnt a munkahelyem, legyen mihez nyúlni, ha nem tudok rögtön elhelyezkedni.
2019. nov. 20. 22:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

6.

De ez se olyan fekete vagy fehér.

Nekünk tavaly volt kb 10 milliónk elrakva.

Aztá házat vettünk, önerő, felújítás stb.

Született a baba, orvos meg neki megvenni mindent fullosan, vettünk egy kutyát, neki is mindent megteremteni.. Az a 10 millió amit évekig rakosgatttunk, kb annyi neki..

Aztán azóta még nem tudtunk újra elrakni, mert gyeden vagyok, meg még egész évben minden hónapban bútorokat vettünk, autósülést vettünk, ezt azt vettünk nagy értékű dolgokat.

És bevallom kb 150 ezer forintunk ha van jelenleg.

Szóval nem mindig tud az ember összeszedni csak úgy 6 havi pénzt sajnos.

Igaz én itthonról most is dolgozok a munkahelyemre, és visszavárnak eddig úgy néz ki.. Ha meg nem akkor se aggódok, volt egy kolleganőm akit nem vettel vissza mert nem volt már meg a munkaköre, kapott közel 6 millió forintot a cégtől. Úgyhogy ha nem vennének vissza én is kialkudnék valamit aztán gyorsan találnék mást.

Kérdező,

10 éves kocsi nem öreg..

Nekünk 16 éves német autonk van, és semmi baja, csak a kötelezőket költjük rá.

Semmiképp se költeném autóra. Inkább rakjátok el. 1 millióból amúgy sem tudtok venni.

Attól hogy gyed alatt szűnt meg a munkahelyed nem kellene végkielégítést kapnod? Erre elég speciális szabályok vannak, kérdezz utána, bár nem tudom mennyi évet dolgoztál ott és milyem bejelentéssel, de ha minden normálisan volt, akkor járna.

Tedd el a pénzt mindenképp.

2019. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vésztartalék legyen, elég baj, hogy most nincs.


Az autócsere semmit nem tesz hozzá az életetekhez, főleg nem egymillióból.

2019. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Vésztartalék, nem pazarolnám kocsira. Ha a 10 éves autónak nincs komoly baja, akkor simán lehet használni. Biztos nem pazarolnám el egy szintén, feltehetőleg nem jó állapotú használt kocsira.
2019. nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%

11

Az hogy mit mennyit költesz egyedül rajtatok múlik.


Abból a 10 millióból egyszerűen hagynotok kellett volna 1 milliót. Úgy állni hozzá, mintha ott se lenne. A vésztartalék nem arra van, hogy elköltsd későbbre is halasztható fogyasztásra. De persze tudom, minden költésetek most azonnal volt szükséges, nem várhatott volna. Mindent meg lehet magyarázni.

2019. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Hát ez az, hogy tuti várhatott volna. Gyereknek se kell mindent megvenni. 3 éves a nagyobbik gyerekem és egyáltalán nem kerül még annyiba sem mint a rá kapott csp+adókedvezmény. Később több lesz tuti, de most arról beszélünk, hogy egy gyerek születés miatt nem kell hirtelen milliókat elverni.

6 hónap tartalék az a nagyon minimum kezdő szint. Én inkább 2 évet celoznék be. Az alatt még egy másik szakmára árképzés is lehetséges.

2019. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, tehát rakd félre mindenképpen!

Ha enélkül nem tudtok autót venni az nagyon gáz!

Ráadásul ennyiből nem is nagyon kapsz 10 évnél fiatalabbat.

2019. nov. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem, hogy a takarékos és a pénzszóró hogy és miért is házasodik össze?
2019. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat 😊 megbeszéltünk mindent, és ő mondta ki előbb h gondolkodott, simán jó nekünk még ez a skoda fabia, karban van tartva a kezdetektől.
2019. nov. 22. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!