Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora az az összeg amiből...

Mekkora az az összeg amiből meg lehet élni Budapesten anélkül, hogy nélkülözne az ember?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olvastam már több kérdést arról, bár ezek már több évesek, hogy mi számít Budapesten jó fizetésnek. Én egy kicsit megfordítanám ezt. Ma, 2019-ben, lassan 2020-ban, mekkora az az összeg amiből Budapesten meg lehet normálisan élni?


Tudom, ez függ az egyéni igényektől és nyilván 600 000-es fizuból már meg lehet élni. De pontosítok. Legyen egy 2 szobás lakás (ilyen szempontból szerintem mindegy, hogy albérletet vagy hitelt fizet az illető). Fizeti az illető a rezsit, eszik, iszik, BKV bérletet fizet, ha kell új ruha, mert a régi tönkre ment, akkor tud venni + néha költ egy kis szórakozásra is. Szórakozás alatt azt értem, hogy hétvégente mondjuk elugrik kávézóba a barátokkal, esetleg billiárdozni vagy néha egy koncertre, ilyesmi.


Tehát ehhez mekkora az a minimum összeg amit nettóban meg kell keresni most ma 2019-ben, hogy ez kijöjjön úgy, hogy ne egyik napról a másikra éljen az ember? Nyilván tudom, 200 000-es fizetésből ez nem jön ki (nem ennyit keresek, csak példaként írtam, hogy tudom 200 000Ft az semmire nem elég). Mondjuk 300-350 000Ft már elég egy ekkora igényhez amit leírtam?


Tájékozódom csak. Vidéken élek és eljátszottam a gondolattal, hogy a jövőben esetleg Budapesten éljek. Köszönöm a válaszokat!


2019. nov. 21. 02:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem akinek Budapesten nem létszükséglet az autó valami miatt, annak szerintem pénzkidobás kocsit tartania."


Igazad van és nekünk se volt emiatt sokáig.

De két gyerek mellett már azért jelentősen kényelmesebb ha van. Kb 6 hónapnyi megtakarításunk ment el a használt autó vételre, a fenntartás az kijön az említett havi bevétel 50%-ából.


Igen, valóban nagy luxus, de most már belefér kényelmesen. Így miért ne?

2019. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez túlságosan egyénfüggő, de kiindulási alapnak jó az is,ha látod mások válaszát, utána meg kiszámolod a tiedet.

Lakhatás nekünk: 100.000ft (régen bérleti díj, most törlesztő ennyi)

Rezsi: ~40.000ft

Étel: 85.000 (otthon főzés +szépkártya)

Háztartás: átlagosan 8.000 ft

Szórakozás: hetente 1-1 kávézó, havi egy mozi: 10.000ft

2019. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez túlságosan egyénfüggő, de kiindulási alapnak jó az is,ha látod mások válaszát, utána meg kiszámolod a tiedet."


Pontosan ezért kérdeztem :) Köszönöm szépen!

2019. nov. 21. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!