Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mekkora az az...

Szerintetek mekkora az az összeg, amiből 1 ember egy nap alatt kényelmesen ki tud jönni?

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez elsősorban az ember igényeitől függ - ennyiből nem megválaszolható. Pl. az sem mindegy, mire? Autó, tömegközlekedés, étel, ital, szórakozás, méregdrága ruhák? Utazás is belevéve vagy csak étel-ital?

Mit eszik és hol? Étterem, McDonalds minden nap vagy otthon főzős?

2017. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki kijön napi 1.000 ft-ból, van akinek meg 3 ezer ft is kevés.

A minap volt a gyakorin egy kérdező - Ő csak a napi kávéjára költött 1.000 ft-ot.

2017. dec. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet válaszolni. Egyik nap kevesebb kell, a másik nap akár a duplája. Attól függ, hogy mire költ aznap.
2017. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszerre (mindent beleértve a rágótól a nasin át a rendes kajáig) napi 2ezer körül költők átlagban.
2017. dec. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Uh, az ilyen kérdések mögött amúgy én értem a logikát, meg teljesen jogos, hogy valakiben felmerül a téma, de tényleg annyira változóak az igények, hogy nem lehet mit mondani rá. Én pl. tök jól eléldegélek babkonzerven, instant levesen, banánon meg kakaós csigán évek óta, így a napi kajaszükségletemet úgy 1000 Ft megállítja. De ha beleszámítjuk a hobbimat is, ami havi 15 ezer körül van, majd átlagoljuk 30 napra vetítve, az is +500 Ft. Nekem napi 1500 az, ami kényelmes. Ha egy általánosságban vett, kényelmes életet gondolsz, amiben minőségi kajákat eszel, autóval jársz-kelsz, ott azért (hasraütés-szerűen mondom) 3500 Ft a minimum, ha a kocsi kopását is belevesszük.
2017. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
"napi ezer kávéra" És ez miért nagy szám? Több százan vannak akik mindennap ott ülnek az Aréna meg Westend Cinema kávézójában 690 Ft egy Cappuccino.
2017. dec. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Azért nagy szám mert egy 700-1000 forintos kávé esetében egy bölcs ember nem azt tartja szem előtt, hogy “megveszem mert megtehetem” (hozzáteszem sokan valóában nem is engedhetnék meg maguknak), hanem azt, hogy “megtehetném de nem veszem meg mert nem ér annyit”...j
2017. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Ezt csak a háttér ismeretében lehet megmondani. Anyucinál lakik az illető, viszi a főztöt meg a szenyót minden nap a melóhelyre, akkor 0 Ft elvileg. Saját lakásban/albiban önellátó illető esetében pedig mire kérdezel rá? Havi összes kiadás/30 nap? Ez esetben nálam pl. 9430 Ft, és ebben benne van az egész életem.
2017. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egymagamnak kell fenntartani egy albérletet, és beleszámolom az ételt, utazást, ruházkodást, stb., akkor az én igényeimhez mérten olyan napi 8000 Ft.


Ez a szám radikálisan más lehet, ha saját lakásod van, vagy többen vagytok egy háztartásban, esetleg gyalog jársz mindenhova, ésatöbbi.

2017. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#7: bizonyos kereset felett a 800 Ft annyira kis szám, hogy egyszerűen nem érdekel, hogy ár/érték arányban megéri-e. Sőt, mondhatnánk azt is, hogy pont azt nem engedheti meg magának, hogy ilyen apróságokkal foglalkozzon ahelyett, hogy érdemi problémákkal törődne.
2017. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!