Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Iskola után álláskeresési...

Iskola után álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés

Nemrég elvégeztem az iskolát, (OKJ) levizsgáztam, és most állást keresek.

Ilyenkor be kell jelentkeznem munkanélkülinek?

Amíg nem találok munkát, kaphatok-e valamilyen módon pénzt? (azt tudom, hogy ha már dolgoztam valahol, és munkanélkülinek jelentkezem, akkor jár álláskeresési járadék) de így, hogy még nem dolgoztam, így milyen lehetőségeim vannak?

Segítségeteket előre is köszönöm! :)


2019. nov. 26. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
így nem jár semmi.
2019. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"(azt tudom, hogy ha már dolgoztam valahol, és munkanélkülinek jelentkezem, akkor jár álláskeresési járadék)"


Ez sem egészen így van, hanem úgy, hogy akkor kaphatsz álláskeresésit, ha az elmúlt 3 évben volt min. 380 nap biztosítotti jogviszonyod. Magyarra lefordítva min. 1 évet kell dolgoznod normál munkaviszonyban - nem egyszerűsített foglalkoztatásban, azaz napi bejelentéssel - ahhoz, hogy kapj álláskeresési támogatást.


Így nem jár semmi, olyan lehetőséged van, hogy elmész dolgozni :-)

2019. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerősömtől úgy tudom 3 hónapig jár suli után valmi minimális összeg.
2019. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!