Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más is úgy érzi hogy ebben az...

Más is úgy érzi hogy ebben az országban saját ingatlan nélkül csak tengődni lehet?

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Én is így érzem.
2019. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Ez nevetséges, ingatlanhoz szinte bárki juthat ha tesz érte. A kérdés az hogy hol, mert Budapest belváros az luxus igény ahogy megyeszékhelyek többsége is
2019. dec. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, miért “ebben az országban”? Máshol miért gondolod hogy jobb a helyzet? Segítek: máshol még rosszabb. Próbálj meg Londonban vagy Párizsban ingatlanhoz jutni. De mondhatnék Bécset vagy Prágát is. Vagy szinte bármit Európában. Nálunk a legolcsóbb az ingatlan meg mindig, még az utóbbi évek brutális áremelkedésével együtt is.
2019. dec. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, csak ezeket az "olcsó" ingatlanokat a magyar bérből kell megvenni...


Az albérletpiacról nem is beszélve.


Béccsel jössz, ahol 500 euró egy garzon bérlése? Ja, csak a fizu is 1200 minimum...

2019. dec. 11. 22:56
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Miért nem mész külföldre akkor?

Egy faluban Magyarországon már 5 millio ftert nagyon max kaphatsz saját ingatlant! Szóval hogy is van ez?

2019. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Mit kapsz 5 millióért? Egy lepukkant ólat, ahonnan garantáltan nem tudsz dolgozni járni.
2019. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Nem, nem érzem így.
2019. dec. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Pont most számoltam utána annak, hogy jobban járok a mostani bérlésével, mintha megvenném. MÁP+ nagyobb hozamot hoz a lakás ára alapján, mint a lakás bérleti díja. 40 misi körül van a lakás ára, MÁP 5 év alatt hoz 27,35%-ot, azaz, havi 180 ezret, én meg bérelné 130-ért.


Likvid tőkém is van, hitelkamatot sem kell fizetnem, helyhez sem vagyok kötve, és a lakásárak bezuhanása sem fog mélyen érinteni.

2019. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Már laktam Nyugaton,csak honvágyam volt. Viszont gazdaságilag csőd volt hazajönni. Gagyi bérek, balkáni körülmények.
2019. dec. 11. 23:50
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

Sokan tudunk a balkáni körülmények ellenére boldogulni, akár alacsonyabb bér mellett is.


Amit Te érzel kérdező, szinte soha nem volt másképp. Régen is, most is, és a jövőben is nehéz lesz ingatlanhoz jutni első körben sokunknak.


Lepukkant "ólat" vettem először, mert csak arra volt lehetőségem.

Az a lakás ma is megvan, mellette egy másik (olcsón vettem befektetésnek), vettem egy garázst, amikor még elérhető ára volt (pedig kocsim sosem volt, most sincs), és saját építésű családi házban élek. Mindezt kb. minimálbértől nem sokkal magasabb bérből, amit csak jól kell tudni forgatni/kezelni, és élni a kedvező piaci lehetőségekkel.

Gyerekem boldogulásához dolgozom előre az ingatlanok megvételével, neki ne legyen lakhatási problémája, addig is hasznot termel.

2019. dec. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!