Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik egy telek...

Hogyan működik egy telek eladása lépésről lépésre amin én vagyok a tulajdonos és a nagymamám a haszonélvező?

Figyelt kérdés
Szeretnék eladni 1-2 telket, amelyen én vagyok a tulajdonos de nagymamám a haszonélvező. Hol kell ezt kezdeményezni? Mi a menete?
2019. dec. 25. 18:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Honnan tudhatom meg, hogy egyáltalán hány telek van az én nevemen?
2019. dec. 25. 18:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Földhivatalokban lehet lekérni a tulajdonodban álló ingatlanokat.


Egy ingatlan eladásának menete:

Találsz egy vevőt, aki megvenné a telkedet. Együtt elmentek egy ügyvédhez, aki elkészíti az ezzel kapcsolatos iratokat, majd benyújtjátok azokat a földhivatalhoz. Ha megbízzátok az ügyvédet, hogy a földhivatali részét is Ő intézze, akkor azzal sem kell foglalkoznotok.


Haszonélvezeti jog: Ha mamád nem mond le róla akár ingyenesen, akár ellenszolgáltatásért, akkor az rajta marad az ingatlanon még akkor is, ha már más az ingatlan tulajdonosa.

Ezt Vele kell megbeszélni még az ügyvédhez való indulás előtt. Ha belemegy, akkor Őt is vinni kell az ügyvédhez.

2019. dec. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha mamád nem mond le róla akár ingyenesen, akár ellenszolgáltatásért, akkor az rajta marad az ingatlanon még akkor is, ha már más az ingatlan tulajdonosa."


Így senki nem vesz ingatlant.

2019. dec. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

"Így senki nem vesz ingatlant."


Nem általános az igaz, de egyáltalán nem biztos. Egyébként sem az volt a kérdés, hogy haszonélvezettel kell-e valakinek egy ingatlan vagy sem. :)

2019. dec. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!