Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik lenne a helyesebb...

Melyik lenne a helyesebb döntés, a kétszintes,5 szobás házat eladni, amit jóval kisebbre lehetne cserélni, a ház árának felét a tesónak adni. Vagy maradni ebben a házban, és kifizetni a másik testvért hitelből, ezzel 20 évre eladósodni?

Figyelt kérdés

A történet a következő. 15 éve vagyok együtt a párommal. Az anyjánál lakunk, a párom apja meghalt már. A párom így örökölt az apai rész után, ill. a testvére is.


A párom hitelt akar felvenni, hogy a tesóját kifizesse, ugyanis a sógoromat nem érdekli a ház, nem akar ide visszaköltözni, nem is nagyon tartják egymással a kapcsolatot. A tulajdonrészét a páromra íratná. Nem kevés összegről lenne azért szó.


De mivel ez a ház hatalmas, 5 szoba, 2 fürdő, étkező, spajz, nincs kihasználva, nehéz télen a felfűtése, meg karbantartani is.


Azt még hozzáteszem, a párommal van egy közös gyerekünk, ill. a páromnak egy nagyobb gyereke a korábbi kapcsolatából.


Ha a párom felveszi a hitelt, azzal 20 évre eladósodunk.. a páromnak tartós betegsége van, nem gyógyítható... mi lesz, ha nem tud 10 év múlva dolgozni, az én keresetem... kit udja mi lesz még ugyan 10 év múlva ( sose tudni mit hoz a jövő) de 1 kereset lassan semmire nem elég.

És ha a párommal történik valami... nekem arra is kell gondolnom, hogy a párom nagyobb gyerekét, kifizetni ebből a házból... mert gondolom őt ugyanúgy érdekelné a házból a része majd...



Ha meg eladná a párom most az anyjával ezt a házat, a feléből simán tusnánk venni egy kisebbet, amit fenntartani is könnyebb


2019. dec. 31. 16:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
68%

"Ha közösen mentek tovább, akkor az új ház a párod nevén lesz + anyósén, neked semmid nem lesz benne."

Ha a kérdező is részt vesz a hitel visszafizetésében, akkor lesz benne tulajdonrésze. Ha házasok lennének a párjával, még úgy is keletkezne tulajdonrésze, hogy csak a párja fizeti (mert a házastársi közös vagyonból tenné).


"És ha a párommal történik valami... nekem arra is kell gondolnom, hogy a párom nagyobb gyerekét, kifizetni ebből a házból.."

Erre megint jó lenne házasnak lenni, mert akkor haszonélvezeted lenne rajta, bár nem tudom, lehet, hogy hosszabb élettársi kapcsolat után is jár.


Mindenesetre én is az eladás mellett lennék inkább.

2020. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!