Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a posta hibázott, ilyenkor...

Ha a posta hibázott, ilyenkor ki viseli a kárt?

Figyelt kérdés

A szitu:

Eladtam neten egy cuccot 25eFt-ért, az eladó utalta a pénzt, én feladtam neki ajánlott elsőbbségi levélben a cuccot.

A cucc még nem érkezett meg hozzá, a posta nyomkövető rendszerében csak annyit lát, hogy én feladtam az adott postán és slussz. Telefonos ügyfélszolgálatuk szintén csak ennyit lát.

Ha keresést indítok és a postán veszett el, kapom a feladási díj 15X kártérítését, ami 11925 Ft.

Ebből nem fogom tudni kárpótolni a vevőmet és nekem se lesz se cucc, se pénz.

Mi van ilyenkor?



2020. jan. 2. 13:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:

Ma sincs sehol a csomag."


Ember!!! Szombat van!! Sőt, még holnap sem lesz sehol a csomag, mert holnap meg vasárnap lesz, és SE SZOMBATON, SE VASÁRNAP NEM DOLGOZNAK a postán. Mi olyan nehéz ezen, megérteni azt, hogy vannak napok, amikor nem dolgoznak az emberek, hivatalok??


Oké, értem én, hogy elsőbbségivel adtad fel, de szépen, normálisan elmagyaráztam, hogy ünnepek vannak, késnek a karácsonyi csomagok is, hegyekben áll a postán a karácsonyra Kínából rendelt küldemények tömkelege - már dec 3-án óriási tömegek vártak a nyugati nagypostán a levélkiadásnál, kb 30-40 ember, kérdem, miért vannak ilyen sokan, mondják, elkezdődött a karácsonyi szezon és a Kínából rendelt dolgokra várnak.


Még egyszer leírom: a posta túlterhelt, a postások, az ügyintézők nincsenek megfizetve, ezért felmondanak, kevés az ember, sok a csomag.


Megértem, hogy ideges vagy, mert ha elveszik, nem fedezi a károdat, de ez is tanulópénz lehet: máskor ilyen nagy értékű dolgot értékfeladással adj fel.

Direkt megnéztem, 20 ezer ft-ig 860 ft lett volna, 30 ezerig 1380 ft. Még akár a vevővel is megfelezhettétek volna a feladási árát: felét Te állod, a másik felét Ő és akkor biztonságban megérkezik a dolog vagy ha mégsem, kártérítenek. Ennyi.

2020. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!