Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi oldalról való vásérlá...

Külföldi oldalról való vásérlás esetén kihz lehet fordulni, ha nem küldik a kifizetett és megrendelt terméket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyjából esélytelen, hogy visszakapjam a pénzemet vagy megkapjam a megrendelt terméket, de nagyon bosszant a dolog. Rendeltem egy öntakarító macska wc egy oldalról 43 dollér értékben. Pár hét mólva jött egy sérült csomag, benne egy macska tállal. Hosszas bonyodalmak után (mert nem móködik az oldaluk levelezése, gondolom nem véletlen)megírtam a cégnek, hogy nem jött meg a megrendelt termék és nincs szükségem macskatálra. Először felajánlottak 15% visszatérítést, amire az volt a válaszom, hogy szeretném vagy az eredetileg megrendelt terméket, vagy az érét visszakapni. Válaszlevélben már 30%-os visszatérítést ajánlottak, magyarázkodva, hogy fogadjam el ezt az ajánlatot neki is sokba kerólt a szállítás. Írtam nekik, hogy olyan terméket kóldtek, amit meg sem rendelte, sőt, nincs is az oldalukon ilyen termék és ragaszkodom az eredeti termékhez vagy annak sz érénak a visszatérítéséhez. Azóta nem kaptam válasz. Nagyon bosszant a dolog, tehetetlennek érzem magam, úgy érzem átvágtak. Lehet ilyen esetben valamilyen jogi képviselethez fordulni? Az oldal azóta is fent reklámozza ezt a terméket pl. a facebook oldalon is.
2020. jan. 7. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Kikről van szó? így honnan tudja az ember a szabályaikat? Én el fogadtam volna a 30%-ot vsznű, mivel a részükről eleven egy átverésnek indult.

Nézni kell hány értékelése van az eladónak, nem árt ha 1-2 ezer megvan legyen az pl, most egy ebay, nézni kell mikből tevődik össze az értékelése, mikor regezett be, mennyi -ja van, mindent! Az ebayon pl, meg van a menete, fel kell venni az eladóval a kapcsolatot, akkor jön az amin te is átestél, ha így nem jó és még 30 napon belül vagy, fel kell venni a kapcsolatot az Ebay-el, ő is ír az eladónak. Az van hogy ezen az oldalon full új vagyok, ilyet még nem csináltam csak utána néztem.

Pl, ha nem jön meg és nem is válaszol az eladó, akkor van visszatérítés az Ebay részéről, még ha visszatérítést nem is vállal az eladó. Akkor erre még áfát is fizettél? vagy EUS- volt? Mindég tudakolódni kell ismeretlen oldalak használata előtt!

2020. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erőll az oldalról rendeltem [link]

EUS rendelés nem vámolták

2020. jan. 7. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Hogy meg mondtad már rá is leltem egy fontos dologra, arra hogy csaló banda lehet, ha az ember óvatos, nem esik ilyenekbe bele vsznű.

Hát ez nem Ebay meg Ali, ezt nem ismerem.

2020. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe!! [link]
2020. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!