Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankban dolgozók! Kötelező a...

Bankban dolgozók! Kötelező a munkátltatótoknál számlát nyitni?

Figyelt kérdés
Volna lehetőségem egy banknál (BB) informatikusként dolgozni, de nem akarok náluk számlát nyitni, ezért gondolkodom, hogy jelentkezzek-e. Más banknál dolgozóktól is kérdezném, hogy nektek kötelező volt-e az adott pénzintézetnél számlát nyitni, illetve hajlandók-e más bankhoz utalni a fizetést.

2020. jan. 17. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy kötelező. Bár állítólag régen az volt még.
2020. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Dolgoztam egy ideig Erste Banknál, ott nem volt kötelező, csak volt kedvezményes dolgozói számla.
2020. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem kötelezhetnek rá.
2020. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És nem is szoktak szívózni e miatt? Nem nézik rossz szemmel?
2020. jan. 17. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az otp-nél megjegyezték hogyha megkapom az állást akkor nyitnom kell egy folyószámlát ott. Mondtam hogy "kalap kabát, viszontlátásra". 2 héttel később felhívtak hogy "megoldható, hogyha nem nyitok ott számlát" és felvesznek, nemet mondtam, mert már máshova elmentem dolgozni.


Szintén egy informatikus.

2020. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, legalábbis nálunk tényleg senkit nem érdekelt. Volt kedveményes számla, sőt, kedvezményes hitel is, de ha bármelyikre igényt tartott valaki, neki kellett utánanéznie és megigényelnie, még csak nem is szóltak róla, hogy van ilyen, csak fenn volt az intraneten.
2020. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Ez mikor volt? Én az otp-nél dolgozok, senkit nem érdekel, hogy ki hol vezeti a számláját.

2020. jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!