Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most vásároljak lakást vagy...

Most vásároljak lakást vagy várjak?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnék vásárolni Budapesten max. 31-32 M Ft értékben. A vásárlás nem sürgős, tudok várni.


Az ismerőseim azt tanácsoljak, hogy várjak, mert a lakások a következő hónapokban, illetve 1 éven belül olcsóbbak lesznek. Nem tudják megindokolni, hogy miért, ezt mindenik csak "hallotta" vagy "valahol olvasta".


Én ilyen információkat nem találtam. Mi a véleményetek, vásároljak most, vagy még várjak és miért?



2020. febr. 1. 22:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Érik a következő válság. A lakásárak emelkedése máris megállt, a forgalom esett. Én is azt mondom, hogy várj, mert az elkövetkező években valószínűleg csökkenni fognak az árak.
2020. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, de meddig várjak? Mert a végtelenségig nem tudok.
2020. febr. 1. 22:24
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Számold ki, hogy a jelenlegi árakon megéri-e venned bérlés helyett. Törlesztő=/=bérleti díj. Ha megéri, akkor vegyél, ha nem, akkor még várj.
2020. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Semmi nem indokolja az árak csökkenését. A forgalom valóban csökkent, de az árak nem vagy csak minimálisan, ez is árulkodó jel. Én biztosan nem várnék, mint ahogy nem is vártam 2 évvel ezelőtt amikor lakást vettem, pedig már akkor is sokan hangoztatták, hogy jön a válság stb. Azóta 30-40%-kal többet ér a lakásom.
2020. febr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Pl. ezek tényszerűen kijelentették 2016-ban,hogy itt a vége:


[link]


De van még itt egy-két "szakértő" vélemény:


[link]


[link]

2020. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok bérlő, a saját lakásomban élek és ez így is maradna.

Még egy lakást az örökségből vennék.

2020. febr. 2. 01:55
 7/16 A kérdező kommentje:

Hosszútávon valóban csak az várható, hogy emelkednek az árak.

A jelenlegi lakásomat 2011-ben 14,5 M forintért vettem, de nagyon jó helyen van. Annak idején a tulajdonos sokáig nem tudta eladni, de az árból nem engedett. Megvettem, mert nagyon tetszett.


Most az értéke 40-42 M forint.

2020. febr. 2. 02:01
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Olyan bazi nagy csökkenés nem lesz, inkább stagnálás. Plusz, mivel csökken a kereslet, ezért a vevők jobban tudnak alkudni. Inkább ebben rejlik az "árcsökkenés" ereje. Mondjuk ha 32 millióért hirdetnek egy lakást, akkor félév múlva le fogod tudni alkudni 31 millióra simán.
2020. febr. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Én befektetésnek tuti nem vennék lakást. Az, hogy az elmúlt 3-4 évben hirtelen nagy áremelkedés volt és ezzel sokak sokat nyertek, egyáltalán nem garantálja, hogy ez a trend tovább folytatódik majd, sőt.

Jelenleg sokkal biztosabb befektetési forma, ha a állampapírt veszel az örökségedből, annak nominálisan legalább biztos hozama van és elég likvid, hogy bármikor hozzányúlj, ha mégis kéne pénz. A lakás ára meg lehet, hogy leesik, lehet, hogy nem, de valószínűleg sokkal tovább tart eladni, ha a pénzre van szükséged.

2020. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Csökkenés nem, max stagnálás, és kisebb léptékű emelkedés lesz csak szerintem.
2020. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!