Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most vásároljak lakást vagy...

Most vásároljak lakást vagy várjak?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnék vásárolni Budapesten max. 31-32 M Ft értékben. A vásárlás nem sürgős, tudok várni.


Az ismerőseim azt tanácsoljak, hogy várjak, mert a lakások a következő hónapokban, illetve 1 éven belül olcsóbbak lesznek. Nem tudják megindokolni, hogy miért, ezt mindenik csak "hallotta" vagy "valahol olvasta".


Én ilyen információkat nem találtam. Mi a véleményetek, vásároljak most, vagy még várjak és miért?



2020. febr. 1. 22:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem befektetési célból vásárolnám, hanem azért, hogy a gyermekemnek legyen majd lakása, mert már lassan felnőtt lesz.

Szóval, minden esetben lakást veszek, csak azt nem tudom, várjak-e néhány hónapot, vagy most kiválasszam valamelyiket.

Mondjuk, alkudozásnál már most hivatkozhatok arra a hírre, hogy majd csökkennek az árak...

2020. febr. 2. 15:10
 12/16 anonim ***** válasza:
Sokat nem érdemes várni. A forint például eszméletlenül romlik. Pár hónapot várhatsz, de ha úgy érzed, hogy ha a lakásár csökken 10-30%-al és ez belefér, akkor vedd meg most. Minek várni, ha nem befektetési céllal veszitek? 10-20 éves távlatban úgyis nőni fog az ára, mint eddig bármikor.
2020. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azért vártam volna, mert amilyen lakást tudnék venni az összegből most, annál nem bánnám, ha jobbat vennék, ha egy picit lecsökkennek az árak.
2020. febr. 2. 21:18
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha figyeled az adott piacot hetekig, akár 1-2 hónapig, akkor mindig bukkan fel jó vétel. Persze, azt szinte rögtön elviszik, szóval ha megjelenik le kell csapni rá. A családban sokan csinálták ezt. Jó vétel mindig van a többihez képest, csak naponta figyelni kell a hirdetéseket, amikor megjelenik, akkor megvenni azonnal.
2020. febr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, észre vettem, hogy ami jó, az azonnal elkel.
2020. febr. 3. 07:41
 16/16 anonim ***** válasza:

Több értelme lehet ha eleve nem piaci áron veszed a lakást hanem egy lelakottat àron alul kpval eros alku pozícióban ( nem 3% 😁😁😁) vagy esetleg végrehajtás útján egyezkedve az adóssal.


Igy ki tudod kerülni az értékvesztést és előre tudod hozni azt a profitot is amit évek alatt az értéknövekedés produkal a.Nem mellesleg maradna likvid tőkéd diverzifikálásra is. Mi is így voltunk pénzügyi termékek semmi értelmes hozamot nem garantálnak már. Állampapírral 5 év után egy elinflalt összeghez jutsz aminek a vásárló értéke kevesebb lehet mint most. Helyette mi pl. 2017-ben végrehajtás során a piaci érték 80%an hoztunk el a lakast most beletolunk felújításba két milliót az értéke meg duplázódott azóta.

Kiadással a gyereknek havi pár 10 ezret is félre tudsz tenni belőle, ha meglátod azt az igényt, hogy lassan kutyát nem érdekli a sokadik túlárazott albérlet sem a piacon

😊.

2020. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!