Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay probléma? Nem érkezett...

Ebay probléma? Nem érkezett meg a termék, hogy kapom vissza a pénzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tapasztalat ebay-es segítséget szeretném kérni.

-Az ebay.co.uk oldalról rendeltem november 28-án egy terméket. Kb 6000 Ft volt.

-2-4 hét szállítási idő volt megadva

-a termék helyeként uk volt megadva, ezért rendeltem innen kb dupla áron, mint az aliról.

-a termék nem érkezett meg

-írtam az eladónak rendeléstől számított 45. napon. Open dispute.

-a válasz az volt, hogy valószínűleg megsérült a termék, ezért küldenek egy újat, de ha az elsőt megkapom, akkor azt is megtarthatom.

-erre jeleztem, hogy rendben van

-azóta eltelt már egy csomó idő, nem történt semmi.

-illetve annyi, hogy a dispute-ot lezárta az ebay

-még háromszor írtam az eladónak, hogy mi a helyzet, semmi válasz.


Most lett elegen, szeretném visszakapni a pénzt, de nem jöttem rá, hogy is kellene ezt.


A paypal-on nem látok ilyen lehetőséget, csak azt írja vegyem fel a kapcsolatot az eladóval.

Az ebay help centerben semmit nem tudok csinálni, minden kérésre azt írja, hogy request closed és mást nem ajánl fel.

-feedbacket sem tudok hagyni, ha az emailben kapott leave feedbackre megyek, akkor azt írja nincs függőben lévő értékelésem. A termék oldalon és az eladó oldalán sem találok erre lehetőséget.

Az eladónak megirtam, hogy törölje a rendelést és utalja vissza a pénzemet (ez most volt)


A termék egyébként a returns and cancelled dobozban jelenik meg.


Mit kell csinálni? Hogy kapom vissza a pénzem?


Az aliexpressről rendszeresen rendelek, nincsen semmi probléma, ha van is, akkor mindig el tudtam intézni. Angolul természetesen tudok.


2020. jan. 14. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még vársz egy kicsit és meg fog érkezni. Október-november a karácsonyi csúcsidőszakba beleesik, nekem 2 hónapja 55 napig tartott egy angliából feladott küldemény kézbesítése. Ha november 28-at veszed alapul és hozzáadsz 40-50 napot, még mindig azon belül vagy január közepén.


A 2-4 hét szállítási idő csak tájékoztató adat, az karácsony előtt meg Magyarországra sajnos egyáltalán nem igaz. Nálunk akár 2-4 hetet is várakoztatják a központi elosztóban a csomagokat, mert annyira sokan és sok dolgot rendelnek, és olyan kevés a dolgozó, hogy nem bír sorra kerülni a csomagod, csak hetek múlva. A becsült idő lejárta amúgy nem azt jelenti, hogy utána visszajár a pénzed, csak hogy ezek a visszajelzési átlagok a legtöbb országból (ismét: kivéve Magyarország).


Szvsz túl korán kezdtél el reklamálni, mert türelmetlen voltál, és kifulladtak a lehetőségek. Közben elég nagy rá az esély, hogy a következő 2 hétben meg fogod kapni a küldeményt.

2020. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


A rendelési időt elirtam, október 28 volt.

2020. jan. 14. 09:53
 3/5 A kérdező kommentje:

Direkt még a karácsonyi dömping előtt rendeltem. És pont azért Angliából, mert onnan 1-2 hét alatt megjön minden rendelésem. Ezek ruhák ottani webshopokból, nem ebay.


Amúgy át lettem verve, mert a rendelés leadása után derült ki, hogy a China poston jön az áru, tehát nem Angliából, hanem Kínából küldik. (ugyanezt a terméket 3000-ért az aliról is megrendelhettem volna)

2020. jan. 14. 10:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak saját példát tudok felhozni: október 15-én angliából feladott csomagot december 10-én vettem át. Nem volt vámolva sem, hogy emiatt tartsák vissza hetekig.
2020. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap kaptam értesítőt a postáról, ma pedig átvettem. Október 29-i feladási dátum van rajta, valóban Kínából érkezett.

Tehát 80 nap volt kereken.

2020. jan. 17. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!