Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van olyan szolgáltató, aki ha...

Van olyan szolgáltató, aki ha az utánvételes csomagom nem veszik át, nem kell kifizetnem a postaköltséget?

Figyelt kérdés
A Jófogás háztól házig ilyen, viszont csak náluk meghirdetett termékkel működik, de ha pl. telefonon kéri egy netanalfabéta a csomagot, nem tudom elmondani neki mit csináljon.

2020. febr. 4. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Jófogás háztól házig az egyik legdrágább szolgáltatás, amit a Te eladási áradból vonnak le. (azt hiszem, valami 3.900 ft)

A posta egy Vaterás eladásnál 1.200 ft-ot számol - igaz, ezért cserébe nincs olyan, hogy nem kell kifizetni a szállítást.

A Jófogás azért tudja ezt megcsinálni, mert kb. 3x -os árat számol a szállításra - így belefér egy-egy visszaküldött csomag.


Én nem tudok ezenkívül más ilyen szolgáltatásról.

2020. febr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A jófogás 2400 egységesen mindenhova.

A többi utánvétes 1800-2000, Foxpost, MPL, stb.


Tehát kb. 500 plusz. A beszedendő árat nyilván úgy adom meg, hogy ne én fizessem a postát hanem az, aki utánvéttel szeretne vásárolni.

Szóval ha valaki nem bízik abban, hogy előre utalás után elküldöm neki a cuccot, akkor legyen szíves kifizetni azt is, hogy én se bízom benne, hogy tényleg átveszi. Feltéve, ha lenne még a Jófogáson kívül megoldás azoknak, akik nem értenek hozzá.

2020. febr. 5. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Foxpostnál méretfüggő ugye a csomag ára, automatába vagy házhoz, stb. De az utánvét kezelési díja automatába 290 volt legutóbb. Ha a címzett nem veszi át, 500-ért veheti vissza a feladó.

Postán jóval drágábbak szerintem a csomagok.. de ott van olyanra is lehetőség, hogy címzett fizet és utánvét. Így a címzett kifizeti a csomag árát és a postaköltséget. Ilyenkor feladásnál neked nem kell fizetned. Ebben az esetben fogalmam sincs mennyit kell fizetned ha nem veszi át a címzett. Postának van kalkulátora, megnézheted mennyibe kerülne a feladás. Vissza kézbesítésről is biztos meg van adva valami ár és infó is.

De én legolcsóbbnak a foxpostot gondolnám és ezt is használom legszívesebben. ( ma egy levelet adtam fel postán 920 Ft-ért... ha ezt előre tudom, inkább 799-ért foxposttal küldtem volna.. )

2020. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Jófogás háztól házig az egyik legdrágább szolgáltatás"


Te se nagyon vagy képben...


Bútorokat rendelek, mert 2 méterig (!!!) kis csomagnak számít. 2400 Ft-ért hozzák az ajtómig.

Nézz szét, mennyiért hozza ki egy bútoráruház.

6-8-10 ezer, csak mondom.

Nyilván nem mindegy, vannak olcsóbb opciók tényleg pici csomagokra, de hogy egy bútort is elhoznak ennyiért, az nagyon jó dolog, és nem hogy a legdrágább, hanem egyenesen a legolcsóbb.

2020. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy itt a középső ujj lenne a helyes válasz, vagyis ne lehessen telefonon leadni rendelést. Sehol egy nyilatkozat, sehol az aktív vásárlás kosárba rakással, fizetési adatokkal. Kérjen meg valakit, csak emberek közt él, nem?
2020. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!