Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15 évesen lehet már hétvégente...

15 évesen lehet már hétvégente diákmunkázni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy 15 évesen lehet hivatalos iskolaszünetekben diákmunkázni szülői engedéllyel. A hétvége is annak számít vagy csak a nyári, téli stb? És tényleg nem lehet teljes munkaidőben, csak részmunkaidőben, amíg 16 nem lesz az? Húgom szeretne dolgozni, bár én 17 éves vagyok, de nem igazán tudom a módit. Megköszönök minden segítő szándékú kommentet.
2020. febr. 10. 07:26
 1/2 anonim ***** válasza:

15 évesen CSAK nyári szünetben és csak szülői engedéllyel lehet dolgozni.

16 év felett lehet iskolaévben is dolgozni.

Diákszövetkezethez regisztráljatok és ők jobban tudnak munkát adni, bár az igazság az, hogy sok helyen feltételnek írják a 18 évet.

2020. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy téli, tavaszi stb szünetben is lehet, mert hivatalos iskolaszünet.
2020. febr. 10. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!