Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postán elkeveredett levél?

Z___O kérdése:

Postán elkeveredett levél?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hölgyeim/uraim, hogy rendeltem külföldről valamit ami elfér egy sima levélben, a feladó magánszemélyként fel is adta elvileg a postán, már jó pár hete. Az interneten 8 munkanapot írtak kiszállítási időnek, de már a duplája is kétszer lejárt szerintem. Kezdtem azt érezni, hogy vagy nem adták fel a postán, vagy azzal rontottam el, hogy: egytömbházba rendeltem, csak elfelejtettem megadni a házszámot, de névre szólóan es ki van írva a nevem. Mellesleg 6 lakás van az egész tömbben, szóval ha mellé dobták volna, akkor is odaadta volna a szomszédom. És arra gondoltam, hogy a postán akkor úgy gondolkodnak, hogy ha nincs lakásszám, akkor már meg sem próbálják kivinni? Pedig egyértelműen be lehetett volna határolni, hogy melyik az enyém. A postaládán is kinn van a nevem.

A másik tippem az, hogy azért nem hozták ki, mert nem az én lakásom és lakóként nem vagyok fenntartva. Ezt azért nem gondolom, mert mondjuk ha egy hotelban megszáll valaki, akkor oda is tud rendelni, hiába nincs oda bejelentve lakóként. Van a postának egyáltalán hozzáférhetősége valamilyen adatbázishoz, hogy megvizsgálja, ki hol lakik?

Vagy esetleg a kettő együttesen teszi lehetővé, hogy nem hozták ki?

Vagy esetleg a postás erezte, hogy egy vastagabb boríték és benyúlta, hogy hátha pénz van benne? Ilyen ellen mit lehet egyáltalán tenni?


Válaszokat előre is köszönöm!



#rendelés #rossz házszám
2020. febr. 24. 16:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Bementem megkérdezni, azt mondták, hogy nincs bent semmi. Ennyit tudtak tenni. Na most az a kérdés, hogy a feladó akar átverni, vagy a posta ilyen béna.
2020. febr. 25. 14:08
 12/13 anonim ***** válasza:
49%

ahogy írtam korábban - amit nem tudom miért pontoztatok le, mert tessék igazam lett - nem fog keresni a postás, nem fogja megnézni ki hol lakik, egyszerűen visszaküldik, vagy eldobják. Az is lehet hogy ott van. a postán, csak lusta volt megnézni a postát...

ha kérhetem ezt is pontozzátok le alaposan!!

2020. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Gondolom ennek a levélnek annyi, csak mert még mindíg nem jött meg.
2020. márc. 30. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!