Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem küldik ki a...

Niikah kérdése:

Mit tegyek ha nem küldik ki a felmondási levelet?

Figyelt kérdés
Múlthónapban mondtam fel előző munka helyemen. Most alkalmi munkán vagyok mert mondták hogy addig nem vállalhatok másik állást amíg onnan le nem járt a felmondási idő. Azt mondta a főnök hogy 2 hát múlva kiküldik a levelet, azzal hogy kirúgnak ha nem járok be. Nos nem jártam be és eltelt már 1 hónap is... azóta elköltöztem és nem tudom hogy most elküldték a levelet csak rossz helyre? Mert ma is kapcsolta a recepciós a hölgyet aki ezzel foglalkozik de sose veszik fel... bemenni meg nem akarok idő pont nélkül mert múltkor is elég kellemetlen volt.

2018. dec. 11. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:

"mert mondták hogy addig nem vállalhatok másik állást amíg onnan le nem járt a felmondási idő."


Nem tudom, hogy ezt ki mondta, de ez valótlan. Ha valakit például a felmondási idő ledolgozása alól felmentik, akkor is el tud menni dolgozni, semmi nem tiltja.


Te most azt tetted, hogy felmondtál, de a felmondási idődet nem óhajtottad eltölteni a cégednél, és azt várod, hogy azonnalival rúgjanak ki ezért?!?!?!


Két lehetőség van:


1/ Nem rúgnak ki ezért, hanem a munkaviszony megszüntetésed lesz jogellenes. Ilyen esetben viszont jár a munkáltatódnak a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg, amit a cég követelhet Tőled.


2/ Mégis azonnalival kirúgtak, de az erről szóló értesítést nem tudtad átvenni, mert elköltöztél. A cég csak arra a címre tud levelet írni Neked, amelyik a nyilvántartásában szerepel. Vagy Neked kellett volna intézkednek az elköltözéskor, hogy a levelek is "utánad menjenek", vagy megbízni valakit, hogy helyetted átvegye és továbbítsa Neked.


Nem tudok jobban mondani, kénytelen vagy a céggel felvenni a kapcsolatot ez ügyben.

2018. dec. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!