Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jól tettem, hogy nemet mondtam...

Jól tettem, hogy nemet mondtam az Amway-re?

Figyelt kérdés

Egy számomra kedves ismerős keresett meg ezzel, ezért halgattam meg. Mert amúgy elég sok rosszat hallottam erről. Elejét vettem és nemet mondtam, mielőtt személyesen kellett volna, mert tudom, hogy könnyedén belemegyek úgy olynba is, amit igzán nem akarok. Úgyhogy nem jutottunk el odáig, hogy kell-e tagsági díj, vagy sem. Valami olyasmit elejtett, hogy egy-két terméket nem éri meg venni, hanem csomagban térül meg. Nem firtattam,hogy mi, de ebből is gondolom, hogy lehúzás. A kérdésem erre vonatkozik;az lenne? Ne bánjam, hogy nagyon szkeptikus voltam?

(A munka része meg szöges ellentéte a személyiségemnek amúgy is, úgyhogy azt semmiképp.) Lelkiismeretetekre bízom, hogy nem marketingesként váaszoltok, már amúgy sem veszek semmit. ;) Csak azért érdekel, mert tényleg szimpi volt az ismerősöm.



2020. febr. 24. 20:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Az Amway MLM rendszerű egy átverés valójában. A rendszer lényege: eladhatatlan versenyképtelen termékek rásózása ismerősökre. Az mlm-termékek vásárlóinak 99 %-a valójában maga is viszonteladó, s CSAK AZÉRT veszi a terméket, mert azt hiszi, hogy ő is nyerni fog belőle. Az emberek 95 %-a valójában néhány hónapon belül kilép, s azután sosem vesz a termékből. Ennek a 95 %-nak a pénzét osztja szét egymás közt a maradék 5 %, s azt is úgy, hogy a pénz 90 %-át 0,1 % kapja.
2020. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm szándékaira vagyok kíváncsi, hogy jót akart-e nekem ezzel vagy csak magának. - hogy pontosabban fogalmazzak. De ezenkívül persze jöhetnek más infók is róla.
2020. febr. 24. 20:29
 3/20 A kérdező kommentje:
#1 Köszi, kkor ezek szerint jól döntöttem :)
2020. febr. 24. 20:31
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ócska több szintű jutalékos ügynökmunka, nevetségesen túlárazott termékekkel. Idősebb korosztályból gyakorlatilag alig van már olyan embert akit az elmúlt évtizedekben ne próbált volna már meg ismerőse meghintáztatni vele.
2020. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy nemet mondtál. Csak neki lett volna jó. Én is meghallgattam egy kedves ismerősöm, majd közölte, hogy 60 ezer a kezdő csomag. Mondtam, hogy nekem erre nincs felesleges pénzem. Sok szép dolgot mondott, de nekem se gyomrom, se pénzem hozzá. Megköszöntem a lehetőséget, neki meg sikereket kívántam.
2020. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem illeszkedik a személyiségedhez ennyi.Ez alapjan jól tetted.Terméket vásárolni enélkül is tudsz sok ezer forgalmazó árulja ugyanazt ugyanannyiért, ugyanakkor sokszor töredék áron szabadulnak meg tőlük azok akik nem tudják eredményesre hozni a "működésüket".Egyenlőre ne ítéld el az ismerősöd ezért, de ha tartósan is nyomul vele, akkor inkább építsd le.Az ő kára a meg nem térülésén felül, - ahogy sokaknak az ilyen rendszerben- a kapcsolati tőke amortizáció.
2020. febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Az MLM-nek az a lényege, hogy boldog-boldogtalant rá akarnak beszélni a vásárlásra meg a belépésre. Valójában nagyon kevesen tudnak belőle valóban megélni, a termékekre meg az esetek többségében nincs igazán szüksége az embereknek.

Dolgoztam MLM cégnek (szerencsére csak alkalmazottként), tudom. Az egész MLM egy hangzatos átverés, amiből csak azok profitálnak, akik korán léptek be, de azok viszont piszkosul meggazdagodnak.

2020. febr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 hun_74 ***** válasza:
Nagyon jól tetted!
2020. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
77%
Engem csak az lep meg hogy talán ez az egyetlen egy mlm cég ami évtizedek alatt se jut a többi sorsára.
2020. ápr. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

@00:51


Dehogy az egyetlen, ott van még az FLP, Calivita meg még isten tudja hány amik már ezer éve mennek.

2020. ápr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!