Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben eladóként...

Ebben a helyzetben eladóként lehet valami védettségem a Paypal-on egy gyanús vevővel szemben miután elküldtem a csomagot?

Figyelt kérdés

Üdv!

Megpróbálom röviden leírni. Van egy nagy angol jófogás szerű oldal, a Gumtree. Itthon MO-ról hirdetek különböző európai országok hasonló oldalain bizonyos cuccokat, na és itt beakadt egy érdeklődő ( vagyis 2 ).

Szóval az első emberke írt hogy érdekli, alkudna, és már viccesen alacsony árakat ajánlgatott miközben mondtam neki hogy fix. Nemnagyon értette meg, ezért egy idő után nemfoglalkoztam vele. A másik, a komolynak tűnő vevő viszont teljesen normálisan írt, egyből leokézta a dolgot, megbeszéltük és paypallal akarna fizetni...ami nekem is megfelel. Az egyetlen dolog ami gyanús az az hogy mindkettő embertől 1 perc eltéréssel kaptam az üzeneteket. Tehát az első értetlen írt X óra 50kor, akkor a másik normálistól meg X óra 51kor jött az üzenet...és ez ígyment 4-5X. 220 Fontról van szó és félek hogy ha elküldi a pénzt, akkor pár napra rá, vagy ha miután átveszi visszafogja kérni a lóvét. Mivel kb csak vevői védelem van, mindig nekik lehet igazuk. Mivan ha oké visszaküldi de csak egy rongyokkal teli dobozt? Akkor beszoptam nem? Remélem valamennyire érthető a lényeg, nem merek belemenni az üzletbe. Több száz adás vétel van mögöttem de most átverést érzek.


Köszi előre is a válaszokat.



2020. febr. 28. 18:54
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
Persze. Bele sem vágsz a nagy üzletbe. Ez elég jó védettséget ad, hogy ne legyél átverve.
2020. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem hogy mire gondolsz. Legalább 300 adás-vételem volt már paypalon keresztül...de volt pár ilyen vevőm. Én azt küldtem amit hirdettem, a leirt állapotban....és miután megkapta, még neki állt feljebb csakis azért mert nem értett hozzá, én meg hiába magyaráztam...a paypal neki adott igazat. Én ezt igazságtalannak érzem, és tudom hogy biztos vannak olyanok akik ezzel visszaélnek, visszakéretik a pénzüket, cserébe amit visszaküldenek...nem is az van benne amit vettek, ergo..lenyulják a lóvét, a vevőt átverik...és nemlehet mit tenni ellene. Természetesen az a legjobb megoldás hogy tényleg nem vágok bele.
2020. febr. 28. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!