Kivehetem a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár éve havi rendszerességgel utalok az OTP-nek a lakás-előtakarékra.


Sajnos egyre nagyobb terhet jelent számomra az előtakarék-díj befizetése, ezért arra gondoltam, hogy a már befizetett összeget kivenném.


Szabad felhasználás céljából ki lehet venni a már befizetett pénzt?


Nem lakás célra ( sem lakásvásárlás, sem lakásfelújítás) fordítanám az összeget, csak azt szeretném, hogy átutalják nekem az összeget.


Köszönöm!



#pénz #OTP #takarék #előtakarék #lakás előtakarék
2020. márc. 4. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kiveheted, de valószínűleg valamennyit bukni fogsz vele, tehát nem a teljes összeget kapod meg. Nézd meg, a szerződésedben mi van?
2020. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Most hirtelen nem is tudom hogy hol lehet a szerződés. Gondolom akkor sincs veszve minden, ha nem találom meg nem? Náluk biztos van infó a szerződésről

2020. márc. 4. 08:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Van egy bizonyos idő amit meg kell várni,hogy leteljen azt hiszem négy év, bár ha nem lakáscélra akarod fordítani akkor lehet ezt sem kell megvárni.Én úgy tudom,hogy az állami támogatást bukod el a többi kivehető.De ha bemész a bankba akkor a személyigazolványod alapján utána néznek mindennek.
2020. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, lehet hogy végeredményben ez lesz, hogy bemegyek személyesen.
2020. márc. 4. 08:38
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
3-as, tavaly október óta már nincs állami támogatás a lakáskasszákon, 2 nap alatt "bedarálták" :-( - tehát azt nem tudja elbukni.
2020. márc. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne már állami támogatás? A már futó szerződésekről nem törölték le, csak az újakra nem lehet megkapni.


Ha kiveszed idő előtt, akkor az állami támogatás az kuka, de a bent lévő tőkét megkapod (levonva belőle a szerződés felmondásának díját meg ilyesmiket, de az párezer lesz csak).

2020. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#5: Igen, az új szerződésekre már nincs állami támogatás, de a régiekre azóta is jár.


Kérdező: kiveheted a pénzt, de akkor csak az általad befizetett összeget kapod meg, sem az állami támogatást, sem a rá járó kamatot nem kapod meg.

Ha átmeneti nehézséged van, sokkal jobb, ha jelzed, hogy pár hónapig nem tudod fizetni. Később vissza tudod pótolni, vagy ha nem sikerül, annyival kevesebb lesz a végén az összeg, de legalább nem bukod az állami támogatást. Én a helyedben nem hagynám veszni, hisz új szerződésre már nem jár.

2020. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
5ös: minek nyitod ki a szádat, ha csak baromságot tudsz mondani?
2020. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hihetetlen , hogy "làzba tud hozni " még mindig embereket 72.000 Ft állami támogatás egy millós nagyságrendű megtakarítás esetén. Amivel lehet most megoldana egy fajsúlyosabb kérdést vagy kiadást a kérdező a költség oldalon jeken értéken. 😁
2020. márc. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Nem is tudtam hogy van lehetőség a szüneteltetésre, ennek utána nézek, köszönöm!


Nem szerettem volna vitát generálni a kérdéssel.. :)

2020. márc. 4. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!