Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a járvány elég indok arra,...

Ez a járvány elég indok arra, hogy valaki ne fizesse vissza a kölcsön kapott pénzt?

Figyelt kérdés
Még tavaly kölcsönadtam egy barátomnak 50 ezer forintot, amit most februárban kellett volna visszaadjon. Csakhogy bepánikolt a járvány miatt, és attól tart, hogy hamarosan nem lesz lehetősége dolgozni, és emiatt nem hajlandó visszaadni a pénzem. Azt mondja, hogy 2 gyereke van, és gondoskodnia kell róluk, én pedig egyedül élek, és meg kell értenem, hogy első a családja. De kérdem én, hogy nekem mi közöm ehhez?! Nekem is bevonták a jogsim, és egy hatalmas bírságot kell kifizetnem, ráadásul mivel sofőr vagyok 30napig nem lesz keresetem sem. Miért kell másokat megértenem, és könyörögnöm a SAJÁT pénzemért?

2020. márc. 12. 12:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy indok. Kifogás.
2020. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
7%
Mint írtad egyedül élsz, a barátodnak pedig családja van. Teljesen érthető, hogy egy családos embernek a család mindenekfelett áll, szükség törvényt bont. Végtelenül önző vagy, amiért ilyen helyzetben elvárod, hogy két gyerek nélkülözzön, amiért te képtelen vagy betartani a közlekedési szabályokat.
2020. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#2 továbbra sem értem, hogy nekem mi közöm van a gyerekekhez. Nem én feküdtem le védekezés nélkül a feleségével, akkor miért kellene más gyerekét támogatom? Én jó szándékkal segítettem egy barátnak, bízva abban, hogy ugyanezt vissza is kapom.
2020. márc. 12. 13:16
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem indok.
2020. márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem lenne járvány kitalálna mást, hogy miért nem akarja megadni.
2020. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező, mivel egyedülálló vagy, nem fogom tudni megértetni veled, hogy mit jelent egy család. Tökéletesen egyetértek 2. válaszolóval. Azt mondod, hogy semmi közöd a gyerekekhez, de akkor a barátodnak mi köze ahhoz, hogy jogsi nélkül maradtál??? Hibáztál, szabályt/törvényt szegtél akkor fizess, és oldd meg egyedül. Ne várd el, hogy más oldja meg a problémáid,főleg nem egy olyan ember akinek láthatóan egyéb gondjai is vannak.
2020. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
99%

Nem az a kérdés, hogy kinek mire kell.

Kért, kapott.

Visszaadta?

Nem.

Mi a kérdés?

A kölcsönt vissza kell adni és kész, ha van gyereke valakinek, ha nincs. Ha van jogsija, ha nincs.

Senkit nem érdekelnek a körülmények.

Tartozik és adja vissza. Pont.

2020. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
3%
Felháborító az önzőséged! Pattogsz itt 50ezerért, miközben 2 ártatlan gyermeknek talán az jelenti a túlélést. Megértem, hogy miért nincs családod...
2020. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Az mondjuk egy másik kérdés, hogy amikor kölcsönkérte, hogyhogy nem volt pénze???

Akkor is arra fogta, hogy 2 gyereke van?

Úgy utálom, amikor valaki a gyerekeivel zsarol egy másik embert, mert emiatt nem tud nekik enni adni.

2020. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%

Ez elég gyakran történik így. Ez neked a tanulópénz, hogy ne adjál kölcsön senkinek.

[link]


Teljesen mindegy, hogy miért nem adja vissza, te voltál a hülye, hogy adtál.

Félreértés ne essék semmi baj azzal, ha az ember segít a barátainak vagy rokonainak, de legjobb ha ilyenkor azt a pénzt egyből leírja veszteségnek. Ha esetleg mégis visszaadják, akkor lehet neki örülni, de eleve úgy kellene nekiindulni, hogy az a pénz nem fog soha visszajönni.

2020. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!