Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tehetek panaszt? (Posta)

Hol tehetek panaszt? (Posta)

Figyelt kérdés

Ma már sokadjára eljátszották, hogy simán bedobnak egy értesítőt ahelyett hogy kihoznák a küldeményemet ami érkezett. A papíron és a nyomkövető indoklásban az az ordas nagy kamu szerepel, hogy "sikertelen kézbesítés, átvételre jogosult személy hiánya", holott én is és testvérem is egész nap itthon vagyunk, senki nem csöngetett, telefonált, semmi. Meg sem próbálták kihozni, csak rögtön dobják a papírt. Alapesetben még nem is zavarna annyira, szimpla pofátlanságnak fognám fel, de most járvány van, és nekem ezért kell majd bemennem a nagypostára (ráadásul nem is ide hozták ami közel van, hanem a városi központi postára), ahol állhatok majd 6 órát sorba és tehetem kockára hogy vírusfertőzött leszek, mert lusta volt a postás kihozni amit ki kellene neki. Esetleg még választhatom azt hogy nem megyek érte és akkor bukom a küldeményem amiért több ezret fizettem (mert ugye 15 nap után "visszaküldik", ami azt jelenti hogy azt sem én sem aki feladta nekem nem látjuk többé).

Na most ezt így nem fogom lenyelni, hol tudok panaszt tenni és milyen formában? Azért álljon már meg a menet...



2020. márc. 23. 14:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%

9-es, aztán beléd sem sok emberség szorult...

Tipikusan az a "pénzemért" csináljon ezt meg azt...

Igen, megfizetted a szolgáltatás árát, de Te is tudod, hogy az nem a KISEMBERnél landol, hanem a fejeseknél.

Nem a kisemberen kell elverni a port. Igen, fel is mondanak, mert nem bírják a terheket, aztán meg megy a sipákolás, hogy nem hozzák ki a levelet, csak egy héten egyszer, meg hogy mennyit kell sorbanállni a postán.


Én szépen megoldottam ezt a problémát - mert nálunk is ugyanez volt a helyzet: NORMÁLIS, EMBERI MÓDON MEGKÉRTEM a postást, hogy mindig csöngessen be és ezt a kérésemet megtámogattam mindkét postásnál egy-egy ezressel. Láss csodát, azóta SOSEM kell bemennem a postára. Nekem megér ennyit, hogy nem bosszankodom egész évben - ők meg örültek neki.


Nem mondom, hogy követendő példa, ha nem akarjátok, ne csináljátok, de nekem bevált, megéri :-)

2020. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

# 10

Itt szó sincs empátiáról. A Posta egy szolgáltató cég, akitől szolgáltatást veszel. Ha a posta nem szogláltat akkor mire fizetsz? Gyakorlatilag meglop. Vagy te mit szólnál, ha rendelnél egy pizzát, kifizetnéd rendeléskor majd egy óra múlva rádtelefonálnának, hogy gyere be érte 10 km-re a pizzériába ha kell, mert a futának ma nincs kedve kijönni, meg amúgy is keveset keres és a pizza árát a főnök teszi zsebre. Ugye, hogy nem tetszene? Mert a posta pont ezt csinálja.


Ha valakit zavar a "hülye" ügyfél (tudod, az, aki fizet és akitől a fizetésedet kapod) akkor el lehet menni a bányába szenet lapátolni, ott nincsenek ügyfelek. Nehogy már az ügyfél hibája legyen ha valaki nem végzi el azt a munkát amire leszerződtetek és amiért fizetett valaki.


ha átadni a küldeményt kevesebb macera akkor miért is nem adják át a postások? Hm? Ne gyere a maszlaggal, hogy nincs csengő meg nincs otthon. Az estek 99%-ában ugyanis nem ezért nem hozza ki, hanem mert lusta vagy nincs rá kapacitás. Ami ismétlem NEM AZ ÜGYFÉL HIBÁJA aki fizet. Ezt oldja meg a posta, ahogy minden futárszolgálat megoldja.


És igen, "szegényke" rendelheti a szarjait, mert a postás abból él. Ha senki nem rendelgetné a szarjait akkor nem kéne posta a postások meg mehetnének ahova akarnak. Szóval az ő érdekük, hogy az emberek rendelgessék a xarjaikat. Rettentő ostoba aki ezt nem látja be.


Ahogy Lézer Jani megmondta, annyit is ér aki csak a postán tud dolgozni. Igenis aki többet tud teljesíteni menjen egy jobb munkahelyre és teljesítsen többet, keressen többet. Nem omlana össze semmi, megoldanák, mindig lesz olyan aki vagy túl ostoba ahhoz, hogy értelmes munkát végezzen vagy majd hoznak a 3. világból olyat, aki értékelni fogja a postás munkát is ahelyett, hogy otthon két polgárháború közben kergetik az oroszlánok.


És akkor újra - ez nem emberség kérdése. Nézz magadba mélyen és gondolkozz el a pizzás hasonlaton, hogy te mit reagálnál rá. Ha azt ,hogy megköszönnéd és szépen elmennél a pizzáért akkor nincs több kérdésem.


# 11

Tipikus proli hozzáállás. Az ügyfelet tökéletesen nem érdekli, hogy khez megy a befizetett pénze. Az érdekli, hogy megkapja amiért fizetett, legyen az termék vagy szolgáltatás. Te is nyugodtan gondolkozz el a fenti pizzás példán... Bár amekkora madár vagy te még miután elsétáltál a pizzáért le is jattolnád...

2020. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és igen, a 12-es válaszoló leírta a lényeget.

Engem amúgy legelső körben nem is az bosszant fel a legjobban, hogy nem hozzák ide a kezembe (bár nyilván az lenne a alap ha már ki van fizetve), hanem hogy emellé még HAZUDNAK is, automatikusan, reflexből (nem az első eset). Azt írja "sikertelen kézbesítés, átvevő hiánya" - ketten vagyunk itthon egy hete a nap 24 órájában (köztük én akinek a nevére jönne a csomag). Meddig tartana akkor közölni, hogy a koronavírus miatt nem jár a postás? Miért kell azt írni hogy sikertelen kézbesítés, mikor MEG SEM PRÓBÁLTA KIHOZNI? A másik ami bosszant hogy eddig is volt hogy nem hozta ki, de legalább idehozta a helyi (értsd: kertvárosi) postára, ami ide 300 m, ember alig jár oda, nem izgatna hogy el kell érte menni. Most meg beviszik a központi postára, ami több kilométer ide, plusz állandóan 5000 ember van ott, órákig kell sorban állni, mert már arra lusták hogy ha házhoz nem is hozza, legalább ide a közeli postára szállítanák ki hogy át tudjam venni. (Még mielőtt felhoznátok: megnéztem, nem zárt be az itteni posta, nyitva van változatlanul). Nem, inkább menjek be és álljak sorban 5 órát, kockáztatva a vírusfertőzést is, mert ennyire nem képesek.

És amúgy igen, jó a pizzás hasonlat. Itt nem jótékonyságról van szó meg önkéntes munkáról, hanem fizetett szolgáltatásról. Ha ő nem teljesíti maradéktalanul, akkor én minek fizessem ki? Mire fel? Gondolom ők sem nyugtáznák elégedetten ha a kiszabott ár 20%-át fizetném, mert ők is kb. annyit teljesítenek a vállalásukból. És még mellé hazudnak, mellébeszélnek, hátráltatnak, reflexből ráadásul. Ez az igazán vérlázító.

2020. márc. 24. 13:57
 14/20 anonim ***** válasza:
36%

Ahogy mondtam, mindent jobban tudsz és okosabb vagy. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. A kézbesítők az előírást követik, ha sikertelen a kézbesítés le kell adniuk- függetlenül mindentől. Azért a pizzát is őrzik neked 10 napig, ha “lusta” volt a futár? Értelmetlen hasonlattal próbálkozol, de ha nem érted, nem az én problémám, nem fogom leírni miért írtál irtózatos baromságot. Lehet személyeskedni, ostobázni, csak nálam ez nem talált be és a fizetésem sem belőlük van. Lenézed a társad, mindent elmond rólad. Szegényke részhez meg annyit, h az ügyfél Rómeó halálát játsza, mert a vírus idején... csak, h a kézbesítők is emberek, megfertőződhetnek, aki meg ezt nem látja be az is rettentő ostoba. Értelmezni sem kell, minek az.. biztos az okos, gazdagoknak nincs ilyenekre szükség. 😅

Külsős emberként biztos jobban tudod. Ne jönnek ezzel a maszlaggal? Te még is a másik maszlaggal jössz, csak a túloldalról?

Vicces vagy. Puszika💁🏻‍♀️

2020. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%
80%-os ne foglalkozz ezzel a lenéző marhával. tipikus kommunista felfogas. fizetek, te meg kussolj es szolgáltass. röhej. kivancsi lennek o biztos annyira jol vegzi a munkajat, hogy elallélnak tőle. mert általában annak jár legjobban a pofája, aki lófaxt se csinál, csak a szája jár. kivancsi lennék meddig bírna pl postasként, kb 3 napig... altalaban nekem ha nem tetszik valami, azt nem hasznalom. ilyen a posta is. ajanlom neked is, es megkimeled magad egy infarktustól.
2020. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

# 14/


Basszus te elolvastad a kérdést egyáltalán vagy csak süketelsz? Leírta a kérdező tisztán, érthetően, hogy az önkéntes karantén miatt a nap 24 órájában ketten vannak otthon. Akkor miről beszélsz, hogy a kézbesítő az előírást követi? Az az előírás, hogy meg se próbáljon kézbesíteni aztán leregisztrálja a kézbesítési kísérletet úgy, hogy "sikertelen kézbesítés, átvételre jogosult személy hiánya", ami nyilvánvaló hazugság? Postás vagy te szavamra mondom, ha mást nem lélekben... Ennek tudatában a pizzás hasonlat 100%ban megállja a helyét, de ha nem érted, nem az én problémám, nem fogom leírni miért írtál irtózatos baromságot...


"Ahogy mondtam, mindent jobban tudsz és okosabb vagy. "

Az első értelmes gondolat, ami kibukott belőled a kérdés alatt :)


# 15

Ki a nagyobb marha: aki elkölti a nehezen megszerzett pénzét valamire és utána várja azt a valamit vagy az, aki elkölti a nehezen megszerzett pénzét aztán nyugodtan beletörődik, hogy nem kapja meg azt a valamit?

Segítek, én vagyok az első kategória, te vagy a második...

2020. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%
te megerősítetted, amit írtam. tényleg marha vagy :D nehezen megkeresett pénz blablabla. menj verd meg a postást, mert nem azt csinálja amit te akarsz :D vagy verd agyon a hentest mert csont volt a filében, holott nem azert fizettél. netán üsd ki a banki ugyintezot, mert nem beszelt az aprobetus reszrol, amiert extran fizetsz. mindenki csak panaszkodni tud, meg ugatni. az megy. de csinalni... na azt bezzeg senki.
2020. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én csak annyit látok, hogy otthon vannak, nem látom az önkéntes karantént a kérdésben. De te ezt is jobban tudod. 😅 Illetve én voltam kb az egyetlen aki, bemásolta a panasztételre a lehetőséget. Én a kérdésére válaszoltam, két féle módot is adtam. Te hányat adtál? Vagy csak velem beszélgetni jársz ide? Hmmm? ☺️

Az, hogy jelenleg nincs iskola nem egyenlő az önkéntes karanténnal. Ha meg abban van, persze h nem viszi ki a kézbesítő, mivel tiltott, de gondolom nincs abban, nincs kint a szép piros matrica sem. (Felnőtt ember biztos nem ennyire tájékozatlan, következtetem iskolás a kérdező. 💁🏻‍♀️)

Ahogy írtam, nem fogom leírni miért szar példa és még most sem érted miért, maszlagolj tovább egyedül. Akkor legyek pl. csóró utcaseprő is légyszíves, mert nem szemetelek vagy mert felveszem más szemetét és kidobom. Vagy ha már van orvos ismerősöm és tudok pár dolgot, akkor doktor is vagyok lelkiekben? Érdekes elmélet. 🤔

Ja és figyelj csak -> ott arra van a piros kezecske, csak hogy teljes legyen mára az élvezet, ha már egy mondattól ennyire lelkes vagy, legyen teljes az estéd, itt van még egy lehetőség. 😂

2020. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"altalaban nekem ha nem tetszik valami, azt nem hasznalom. ilyen a posta is. ajanlom neked is, es megkimeled magad egy infarktustól."

De okos vagy hallod... Az megvan hogy ha rendelek valamit eBayen, Amazonon, akárhol, akkor nincs választási lehetőségem hogy kivel kérem a kiszállítást? Bejön az országba, átmegy a vámon, aztán mindenképpen a posta hozza ki. Hidd el hogy nem őket választanám hanem valamelyik futárszolgálatot ha lehetne, de nem lehet... A többire nem is reagálok, az "iskolással" kissé mellélőttetek, még pár évet adjatok hozzá.

2020. márc. 24. 20:08
 20/20 anonim válasza:

Úr isten, ezt a két boomer prolit honnan fújta ide a szél!? A Magyar Posta egy életképtelen romhalmaz, amit ha az adófizetők pénzéből nem támogatna az állam, akkor már régen csődbe ment volna.


19-es Még a COVID-19 előtt volt olyan esetem, hogy DHL-el rendeltem a tengeren túlról alkatrészt. Három nap alatt megérkezett magyarországra a csomag, majd a vámosok átadták a Magyar Postának. Tizenhat napi tartott kiszállítaniuk és emiatt elbuktam a fontos munkát. Ja, ez nem karácsonykor volt, bár az sem lenne mentség.

Szánalom ez a cég, ha olyan webshopból szeretnék rendelni itthon, ahol csak MPL futár van, akkor rögtön bezárom az oldalt és keresek másik eladót, akinél van lehetőség más szállítót választani.

2022. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!