Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne normálisan a...

Hogyan lehetne normálisan a főnököm tudatára adni, hogy bizonyos új feladatok rámbízása nem tartozik a munkakörömbe?

Figyelt kérdés

KB 6 éve dolgozom egy cégnél kereskedelmi ügyintézőként, ez elméletileg az új üzletkötéseket és ezek lebonyolítását jelenti. A 6 év alatt sokan lemorzsolodtak tőlünk, irodából és fizikai munkások közül is. Gyakorlatilag harmadára csökkentünk,és az építőipar fellendülésével megtöbbszöröződött a munka. Eljutottunk addig, hogy én végzek rengeteg olyan munkát amihez előtte közöm nem volt. Ezt most megint meg akarják plusszolni. Normálisan 1 ember nem tud elvégezni ennyi plusz munkát, de nem is akarom megcsinálni.

Babát tervezek, lassan szeretnék családot, tehát kirúgartni nem szeretném magam, de ez nem normális amit megenged magának. Nem kapok plusz bért, és a magánügyei sem tartoznak rám.

Alapvetően konfliktuskerülő ember vagyok, de ezt már nem lehet így csinálni.

Mit tehetnék?


2020. márc. 29. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Jelen helyzetben a főnöködnek biztos vannak most nagyobb bajai mint a te lelkivilágoddal foglalkozni
2020. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, neki az a legkevesebb, hogy a mi lelkivilágunkkal mi van. Az a lényeg, hogy a családját karanténba rakta, nekünk 1 maszkunk, egy gumikesztyűnk nincs. Zokszó nélkül majd elküld fizetés nélküli, ne aggódj. De nem erre irányult a kérdésem, úgyhogy az arrogáns válaszra pont nem vagyok kíváncsi...
2020. márc. 29. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

"Az a lényeg, hogy a családját karanténba rakta, nekünk 1 maszkunk, egy gumikesztyűnk nincs. "


Nagyon helyes, nálam is a család az első. Gondolom neked is előrébb való a saját családod biztonsága mint a kollégáidé.

2020. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Még mindig nem a kérdésre kapok választ, hanem megy a személyeskedés. Miért szólsz hozzá egy olyan kérdéshez, amire nem válaszolsz érdemben?

Egyébként a 40 fő alkalmazottól ugyanúgy hazaviheti a vírust. De még mindig nem a vírus kapcsán kérdeztem...

2020. márc. 29. 21:21
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Te keverted ide a magánéletét, nem is értem miért.

Normálisan leülsz vele, hogy túl sok a munka és nem tudod elvégezni, ennyi.

Egyébként meg akkor már elbeszélgethetsz vele a családalapítási terveidről is...

2020. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A magánéletet azért kevertem ide, mert velem végeztetné pl a saját ingatlan ügyeit, papírok beszerzését, ügyvédi dolgait, és ezt még lehetne sorolni... De nem titkárnőnek vagy személyi asszisztensnek lettem felvéve,hanem hogy a cégnek legyenek megrendelései...

Beszéltem már erről vele, de sajnos mint alkalmazott én vagyok vesztes helyzetben, úgy érzi bármit megtehet. Nagyon bunkó módon reagált.

2020. márc. 29. 21:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ezzel most elég rosszul időzítettél. Értem mi a problémád, de ebben az időszakban az MT. szinte bármely pontja felülírható, így a munkakör is. Akkor nem vagy köteles elvégezni, ha nincs hozzá képesítésed így felelősséget se tudsz vállalni érte. Sarkítva mondom, nem állíthat be villanyt szerelni, de szerelő mellé segédnek igen.

Kb örülni kell, hogy van melód. Ha nem lenne ez a hülye helyzet, akkor azt mondom keresgélj másik munkahelyet (tudom gyerekvállalás szempontjából nem a legjobb), de akkor van mivel a főnököd elé állni, hogy egyezkedni tudj. Így viszont max jelezni tudod, hogy ennyi munkát nem tudsz maradéktalanul megcsinálni.

2020. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg örülnöd kéne hogy van biztos állásod, hamarosan felszabadul vagy felszabadult már több százezer munkavállaló.
2020. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Örülök neki természetesen, hogy van munkahelyem. Alapvetően szeretem is. Szeretek emberekkel foglalkozni. De nagyon nem jó így bejárni, hogy emiatt gyomorgörcsöm van minden reggel. Kb fél éve van ez így.
2020. márc. 29. 22:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit lehet tenni. Mondtad hogy már beszéltél vele és bunkó választ kaptal. Akkor az újra beszéles után ugyanez lenne még egyszer. Viszont a fél éve tartó gyomorgorcs és stressz nem használ, ha babát szeretnél. Két választas van : elmenni vagy elviselni.
2020. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!