Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomagpostas.hu, kapott már...

Csomagpostas.hu, kapott már meg barki onnan rendelt terméket?

Figyelt kérdés
Jót még nem olvastam róluk, valóban kamu cég?
2020. márc. 30. 00:33
 1/9 anonim válasza:
100%
Február közepén rendeltem tőlük. Március elején jött egy e-mail hogy 4-10 hét mire a termék megérkezik.... Van még ideje de én se olvastam semmi jót róluk. Sokat nem bukok vele szerencsére. Arról már lemondtam hogy esetleg megjön.
2020. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Május 25-én rendeltünk erről a webshopról kicsit több, mint 4000 Ft értékben. Sajnos a rendelést nem én, hanem húgom adta le, nem volt körültekintő, nem nézte meg, honnan vásárol. E-mailben azt írták a rendelés után, hogy június első hetében szállítanak. Mai napig nem érkezett meg, de ami a legbosszantóbb, nem is válaszolnak az üzeneteimre (már 3-szor írtunk nekik). Mai nap elfogyott a türelem (ráadásul húgom tanárnak ballagási ajándéknak szánta, ami addigra már úgysem érkezik meg...), felhívtam a számlavezető bankomat (OTP), hogy mi ilyenkor a teendő. Segítőkész ügyintézőt fogtam ki, felvette a panaszomat, kérvényeztem az összeg jóváírását, elvileg 15 munkanapon belül történni fog valami. Ha lesz eredmény, mindenképpen leírom ide is, tanulságként. Mindig körültekintően kell vásárolni, ezt húgom is megtanulta azóta. Ahogy előttem is írták, ez a webshop ugyanúgy Amazonról/Bangoodról/eBayről rendel meg olcsón cuccokat, és továbbadja marha drágán, cég ráadásul nem is magyar székhelyű, telefonszámuk meg miért is lenne?! Ilyen websdhopokon ráadásul erősen javasolt a PayPal használata, tudtommal (ismerősök elmondása alapján) jóval egyszerűbb a pénz visszatérítése.
2020. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok. Ahogy ígértem, beszámolok a tapasztalatokról. E hónap 15-én délelőtt telefonáltam a banknak, ahogy előzőleg leírtam. Szerda este 21 órakor az összeg már a számlámon szerepelt, ami szerintem rekord idő. Tegnap kaptam kézhez a levelet a banktól, amiben leírták, hogy a reklamációmat elfogadták, és az összeget már vissza is utalták. Így szerencsére pénzem nem bánta a történetet.

Aki esetleg már megszívta a webáruháznál, de megoldásra ott nem jutott, nyugodtan hívja fel a számlavezető bankját, segíteni fognak. Ahogy olvastam, 30 napon belül gyorsítottan jár el a bank, amúgy meg banktól függően 120-180 napig visszamenőleg igényelheted a chargeback-et.

2020. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mmirazs válasza:
100%
Tipikus szürke csomagolású kínai csomagot kaptam meg. Legalább öt hét a szállítás, viszont van ami nem érkezett meg. Egyszerűbb, ha magadnak rendeled Kínából.
2020. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bled78 válasza:
100%
Kamú átverős cég,soha ne rendeljen tőlük senki,hónapok óta se a megrendelt árúm se az érte előre kifizetett pénzt nem adtak vissza!:(Nem lehet elérni őket csalók vigyázat!!!!!!!!
2020. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Rendeletem tőlük egy szilikon töltésű csuklótámaszos egérpadot. Küldtek egy szivaccsal bélelt gagyit. Írtam nekik, hogy én nem ezt kértem. A válaszuk lényege annyi volt, hogy én vagyok a hülye. Igen az voltam, hogy tőlük rendeltem. Soha ne rendeljetek onnan semmit, csaló banda!!!!
2021. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Elhatároztam, hogy feljelentem ezt a pénznyelő nem létező céget a bankomnál és a NAV-nál is! Aki velem együtt bukott pénzt mert a csomagpostás.hu-ról rendelt, vagy a süllyesztőben akarja már látni a "vállalatot", az nyugodtan keressen meg az erre a célra kreált email címemen: csomagpostaspanasz@gmail.com. Akkor több ezer elbukott forint is összegyűlhet akár, amivel a NAV már indíthat el hamarabb eljárást több kicsi sokra megy alapon. Szívesen magamra vállalom az intézkedésekkel járó kellemetlenségeket, én ígyis úgyis fel fogom jelenteni őket, csak gondoltam többre megyünk, ha többen állítjuk ugyanazokat a tapasztalatokat, ezáltal is megrövidítve a cég élettartamát. :) Minden amit az előttem írók írtak panaszként a csomagpostas.hu-n történt rendelésükkel és az azt követő fejleményekkel kapcsolatban, velem is megtörtént. És ez számomra is tanulópénz volt, de nem akarom hagyni, hogy másoktól is kiszedjenek akármennyi pénzt is a jövőben, az ilyen hamis cégeknek egy sorsra kell jutniuk mind: be kell őket szüntetni, az viszont csak a közreműködésünkkel lehetséges.
2021. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én megkaptam egy részét.


A baj az, hogy eddig 5 különböző részletben kaptam meg kb. a felét annak, amit rendeltem a 18.800,- Ft-os 10 tételes rendelésből, másfél hónap után. A lényegi része Karácsonyra lett volna. Hülye fejjel bedőltem a .hu végződésű és magyar nyelvű weboldalnak (nem google translate). Tanulópénz 1. megfizetve. Így jártam, elkönyveltem már aznap, miután rákerestem a csomagpostas.hu-ra a gyakorikerdesek.hu-n.

Aztán januárban elkezdtek szállingózni a csomagok. Mindegyik mástól jött úgy tűnik. Az első 3-at le is fotóztam, annyira csodálkoztam, hogy egyáltalán megkaptam. És csak így, a postaládába begyűrve. Ilyen se volt még, gondoltam.


De van más baj is.

A következőről értesítést kaptam és át is vettem a Magyar Postán.

Odaadtam az értesítést, ami a postaládába volt dobva és a postás "kisasszony" mindenféle személyazonosság-ellenőrzés nélkül átadta a csomagot. Előkészítettem az irataimat, de mondta, hogy nem kell, ez "közönséges küldemény". Sajnos nem emlékszem a szakszóra, amit használt, lehet hogy nem jól idéztem.

A lényege, hogy bedobták volna a postaládába, ahogy az eddigieket, de ezt valamiért nem (pedig belefért volna a mérete alapján ez is). Más volt a postás gondolom...


Jött a következő értesítés, amit a mai napon (01.29.) próbáltam meg átvenni.

Kb. 1 perc várakozás után azzal jött vissza az ügyintéző, hogy "Maga már járt itt korábban, ugye!?"

Mondtam, hogy igen.

"Akkor ez csak ismétlés volt az előző értesítésről!"


Amilyen hülye vagyok, eljöttem. (Tanulópénz 2. megfizetve)

Miután észbe kaptam, fél perccel később visszajutottam egy másik ügyintézőhöz és elmondtam, hogy ez talán nem az értesítés ismétlése, hanem egy új csomag, mivel a csomagpostas.hu így küldi, több részletben. (Az értesítő már nem volt nálam.) Utánanézett, fél-1 perc után visszajött és mondta, hogy nem talált csomagot. Megköszöntem és elköszöntem.

Pedig most jöttek volna az értékesebb dolgok. Korábban már kezdtem örülni, mert az eddigiek gagyik voltak. (Kivéve a ragasztható mobiltartó :) )


A csomagpostas.hu működését most már jobban átlátva azt gondolom, hogy az én esetemben (talán) valóban elküldték az összes megrendelt árut (Nem a csomagpostas.hu érdeme!). Csak most már lenyelik egyből a postán. Kína messze van, reklamálj ha van hozzá energiád és időd... (Nekem nincs.)


Egyszer már elkönyveltem magamban, hogy hülye voltam, nem figyeltem a figyelmeztető jelekre. Azt gondoltam, hogy én aztán odafigyelek a csalásokra, eddig nem is dőltem be. Egyszer voltam figyelmetlen - hiába, a karácsonyi nyomás... Ezt még el tudom fogadni. Csak az b*szott fel agyilag, hogy valójában tényleg elküldik, de a postán "akad el".


A lényeg:

Még ha a csomagpostas.hu el is küldi az árut, akkor is lutri, hogy átveheted-e. A Postás jóindulatán múlik, hogy kihozza-e és ha a postán vennéd át: Nem kérnek se személyit, se aláírást, semmit. Csak a kezedbe nyomják. Vagy nem.


Szerintem ezért nem érdemes a csomagpostas.hu-ról rendelni: A lehető legolcsóbban adják fel az árut, így a Magyar Posta Tisztességes Dolgozói Könyörületén múlik, hogy megkapjuk-e.

Egyébként néhány árut háromszoros áron fizettem, mert itthon nem kaphatók és ajándékba lettek volna - ha valaki azért fikázna (jó szokás szerint) hogy miért innen rendeltem. (Nem is tudtam, hogy Kínából vagy Hong-Kongból hozzák EGYENESEN - basszus! Mindenféle kereskedelmi felügyelet nélkül.)


(Jártam már így 2005-ben is, akkor is eltűnt a csomag. Az nem a csomagpostas.hu volt. Akkor újra elküldte a forgalmazó újrafizetés nélkül. Gondoltam, most már más a világ - Valószínűleg rosszul gondoltam.)


Ha tudtam volna, hogy amiket kiválasztok mind különböző forgalmazóktól küldik KÜLÖN csomagban és ÍGY, akkor SOHA nem nyomtam volna meg a rendelés gombot.

(Mondjuk az emag-nál is így működik, csak mind itthoni forgalmazó. Onnan sem rendelek már pont emiatt.)


Az előző hozzászóló miatt kérdezem, mert úgy tűnik, hogy eltökélt: Az ördög ügyvédjeként mondom, hogy biztosan felelősségre vonható, ha bizonyítható, hogy a csomagposta.hu jogi szempontból öhmm... "tisztességesen" járt el csak a postán lenyúlták a szajrét?


Ha mégis jön még új értesítés, akkor közlöm itt.

2021. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
csomagpostas.hu + Magyar Posta = bukta
2021. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!