Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes kivenni az állampapírt...

Érdemes kivenni az állampapírt és inkább másba fektetni, most a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Volt már a kérdés, olvastam is a válaszokat, de ahogy súlyosbodik a járvány, úgy van esély államcsődre, hiperinflációra? Ha igen akkor mibe érdemes fektetni?

2020. márc. 30. 17:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Pemapot, ha vége a rendeleti kormányzásnak és a különleges jogrendnek majd utána lehet akkor érdemes kötni, ha tudjuk mit fig akkora takarni az uj államháztartási rend es milyen feltételek mellett lehet majd kötni addigra.Deviza számlán tartva is napi szinten realizálja az àrfolyamrést ahhoz nem kell lekötés (1,8% kamatért) jelenleg. De valóban nem most hanem map+ helyett volt eddig is érdemes venni az eurot akkor még 326 volt az árfolyam most 362 közeli és szeptemberben mrgmondta Gulyás is, hogy nincs árfolyam cél. Mnbnek is az infla a fibtisabb 4%-os tolerancia sávval a maginflációra amit már tavaly októberben elért a karácsonyi gyorsuló inflációs mozgás előtt igy egyértelmű volt, hogy semmit nem fog teljesíteni a map+ elso féléven amit csak hatranykent görget maga előtt a futamidő végéig .


Az hogy meddig mehet fel melyik deviza ilyen időszakban ezer dologtól függ. Én szeptember óta a fentiek miatt átálltam jobban a deviza alapú jövedelemre és abból képzem a megtakaritasi részt is egyenlőre , számlán hagyva illetve most hogy nagyobb összegű kiutalások várhatók a fortint alapú hitel törlesztésen gondolkodok.Hasonlóan mint még év elején pl. a lakàsfelújítások kapcsán történt beruházásokkal.Mivel igazából igy euros szamlarol vásárolva vagy fizetve kevesebbe kerül a forint számla végösszege plusz mivel infláció feletti hozama van igy az inflációs árnövekedés is kevésbé érezhető. A jövedelem meg ezzel oarhuzamosan havonta nő pl. most 5-ig is. Jelen eseteben pmàpot lehetne inkább venni a magas értékű devizából gyenge forintért ,de a pontos váltási összegeket az esetben nem tudom.Illetve nekem semmi biztosíték igy arra hogy 3 év alatt milyen lejáratkori feltételek mellett lenne majd hozzáférhető a kamat és/vagy tőke .Igy az értékpapír számlám az most üres az államkincstárnàl.A gyerekek babakötvényei futnak csak.

2020. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Már 364 majdnem :(
2020. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
De azt még senki sem tudta megmagyarázni, hogy az állampapír miért is rossz :) de gáz
2020. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

13#

Szerintem többen is leírták már, de megpróbálom leegyszerűsíteni.


Veszel állampapírt x összegért. Egy év múlva lesz x+10%-od. Ez eddig nagyon jól is hangzik. Viszont eközben a ft értéke több mint 10%-al zuhan. Akkor több pénzed lett mint volt? Darabra igen, de értékben nem.

Az h a forint értéke mennyire zuhan látszik a mindennapokban is. Könnyű észrevenni, ha rendszeresen jársz boltba. Emlékezz vissza h mondjuk tavaly januárban mennyi volt egy virsli, egy twix, vagy bármi amit rendszeresen szokott venni az ember. Illetve ugyanezek most mennyibe kerülnek...

Az sem igaz, h az állampapír rizikómentes. Hiszen az állam határozza meg az eladási és vételi árat

2020. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ezzel a logikával csak az a bibi, bármi másba rakod, annak sokkal nagyobb a kockázata, mert ennek 0. Ha berakod MÁPpluszba milliót, 1 év kiveszed, lesz 1.0380.00 ft-ot a kezedben. Mig ha vegig a kezedben van, akkor 1 év múlva lesz 1 milliód. 5 év alatt MÁP+ al 1.273.500ft-od lesz. Aki nem akar euróval szórakozni, csak ülni akar a pénzen és elni3 akar azzal, hogy ha vmi történik, veszteségsen is, de kiveheti a pénzt, akkor ez sokkal jobban megéri, mint bármi más. Nem értem miért nem vagytok képesek felfogni
2020. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem hoznak most egy rendelkezést amivel átütemezik a kifizeteseket meg kamazkedvezményt stb. akkor meg már fejre is allt az elméleti 5 év múlva felvenni szandekozitt pénzed ugyanúgy, mint azoknak akik màr vissza váltották mert rájöttek az 5 múlva esedékes kamatuk értéke semmit nem fog már ekkora infláció mellett érni.

238.000-ert 5 ev alatt vehetsz 100 kiló csirkemelkett. Megéri 1 milliót ebbe tartani vagy választhatsz mást is akar csak devizaban tartást is.Ahogy eddig is. Te a map+al majd elérsz akkora hozamot amihez vagy engednek hozzáférni vagy nem 5 ev múlva, mint amit a jegyzés óta fel év alatt most az euroval el lehetett eddig 12%-al.Van az a szint amikor és akinek "megéri " az tartsa abba.Lelke rajta. De amikor ezt még el is akarja adni másnak is ajánlva szuper hozammal meg biztonságos befektetésnek, ne adj isten hitelből vásárolva abritàzsnak akkor csak kiröhögteti maximum magát.

2020. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"238.000-ert 5 ev alatt vehetsz 100 kiló csirkemelkett"


Te sem vagy benne jogi dolgokban igaz? Meg egy kicsit paranoiás is vagy gondolom. Én már csak azt nem értem, hogy aminek kb. 0,0001% esélye van attól félsz, de azért sokkal nagyobb kockázatú befektetéseket ajánlgatsz orrba-szájba mindenkinek, telejsen hétköznapi embereknek, akik nem akarnak hazárdírozni a pénzükkel, bőven elég egy fix, előre kiszámítható, kockázatmentes hozam az egyáltalán nem biztossal szemben

2020. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Dehogy ajanlgatok én orrba - szájba.Én itt max tapasztalatot vagy véleményt osztok meg.Szerintem egy fórum erről szól.


Eleve ott indula dolog, hogy nem konkrét terméket vagy befektetést ajanl egy pü-i tanácsadó sem , ( mondom ezt mnbs vizsgával ilyen tev.kör mellett is ) hanem előbb kockázatviselési hajlandóságot mér fel.😂

2020. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Rengeteg helyre odaírtad már, hogy ezt nem ajánlod, inkább tartsuk euróba a pénzünk, meg babakötvénybe etc. Szerinted egy teljesen átlagos magyar embernek bőven jó az állampapír, baromi egyszerű elintézni, nem kell izgulnia a pénze miatt, sem agyalnia. Már bpven többet tett, mintha venné fel a 20millió hitelt 20 évre
2020. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot osztok meg, most is azt mondom. Nem kell attól mindenkinek euroba tartania vagy pemàpba, babakötvénybe. Nem vagyok érdekelt abban, hogy konkrét terméket ( màp+t vagy bármi mást ) tukmàljak bárkire. Szerintem a fórum erre való hogy nézeteket tapasztalatot osszunk meg.Szólj, ha tévedek.

Nyilván akinek a kockázatvállalási, azt csökkentő megfelelő kompetenciài, vagy pü-i- gazdasági ( esetleg alap jogi) ismeretei nem érik el azt a szintet, hogy átlàsson ilyen jellegű összefüggéseket annak jó a map+ is.

2020. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!