Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy levelet bedobok egy...

Ha egy levelet bedobok egy utcai postaládába, akkor az kb. hány nap alatt ér Németországba?

Figyelt kérdés

A Magyar Posta által fenntartott utcai postaládákról beszélek.

A mostani helyzet miatt, inkább bedobnám egy kinti ládába azt pedig minden nap ürítik, most olvastam.

Azonban bővebb információt nem találtam erről, hogy kb mennyi idő lenne, míg kiér Németországba.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 3. 23:49
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ha bélyeg nélkül dobom bele a levelet az nagy baj ?

Ha csak ráírom a feladót és címzettet az nem elég ?

2020. ápr. 3. 23:56
 2/19 anonim ***** válasza:
Alapesetben 4-5 nap, de most a vírushelyzet kissé befolyásolhatja.
2020. ápr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden nap ürítik! Van amelyiket igen, de nem mindegyiket, olvasd el rajtuk a táblácskát. Ha biztosra akarsz menni akkor postahivatal előttibe dobd. Bélyeg nélkül hogy a fenébe vinnék el?! A címzettet elég ráírni.
2020. ápr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Portó bélyeget tesznek rá és a címezettel kifizettetik.
2020. ápr. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Van olyan postaláda is, ami már nem "él", azaz egyáltalán nem ürítik.

Másrészt meg bélyeg nélkül nem viszik el, legfeljebb te kapod vissza, hogy tegyél rá bélyeget, vagy kidobják, ha nincs rajta feladó.

2020. ápr. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát de épp az benne a lényeg, hogy ne menjek a postára.

Erre bélyegért igyis-úgyis be kell mennem ?

Ez így nevetséges.

Akkor mi értelme a kinti ládáknak!?

2020. ápr. 4. 07:44
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
bazz az a lenyege, hogy bedobod es kesz, nem kell sorban állnod... vasarlashoz meg feltalaltak mar eleg reg az online rendelest, ha ennyire ki se akarsz mozdulni. tobbek kozt a posta oldalan is van ilyen. te esetedben javasolt a nemzetközi postakesz boritek peldaul..
2020. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Írj neki email-t!! Ha küdeni akarsz valamit, szkenneld, fotózd, és az is tudod küldeni.
2020. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem külföldre nem visznek bélyeg nélkül. Itthon kiviszik, de a címzettnek ki kell fizetnie, vagy nem kapja meg.

Külföldre - legalábbis amikor pár éve kérdeztem, így volt - csak felbélyegzetten visznek levelet.

Igen, be kell menned mindenképp. És Németországba nekem elsőbbségi, tértivevényes levél három nap alatt ért. Nem elsőbbségivel ennél pár nappal hosszabb lehet az idő.

2020. ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Egyébként a kihelyezett ládák arra vannak, hogy felbélyegzett levelet dobj bele. Régen mindenkinek volt otthon bélyege, tudtuk, mennyi a belföldi sima levél, és szokásosan tartottunk otthon bélyeget.

Mostanában meg postakész borítékok vásárolhatóak, pl. cégek betároznak belőle, és azt használják.

2020. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!