Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bárkire lehet végrendelkezni?

Bogzalma kérdése:

Bárkire lehet végrendelkezni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 6. 04:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Csak arra figyelj, hogy ÉRVÉNYES legyen a végrendelet! És szerepeljen az végrendeletek nem tudom milyen országos listájában....

Ne csak egy romantikus levélszerű izé legyen a fiókod mélyén, mert az aligha érvényes, ráadásul halálod után simán eltűntethető…


A mokk.hu-n nézd meg hogyan érvényes... Ügyvédnél kell leadni, vagy közjegyzővel ellenjegyeztetni, nem is tudom, de valami ilyesmi....


De aki javára rendelkezel, ha úgy dönt, visszautasíthatja az örökséget, szóval nem biztos, hogy úgy lesz,,,


Ha meg az a célod inkább, hogy bizonyos személyek ne örököljenek, akik amúgy örökölnének törvényesen tőled, akkor kitagadás, meg mit tudom én mi célszerű....


Ha meg biztosra akarsz menni, legjobb még életedben vkire iratni a dolgaid, vagy olyan ajándékozási szerződést csinálni vele, ami a halálodkor lép érvénybe....

2020. ápr. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És milyen adatokat kell hozzá tudni?

(Néven kívűl)

2020. ápr. 6. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!