Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a hátam...

Mit lehet tenni, ha a hátam mögött változtatott a munkáltató a béremen?

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződésem van dec 31-ig, heti 40 óra.

Eddig 300.000 Ft volt a bruttó bérem szerződés szerint.


A mai napig dolgozunk, nyitva vagyunk, de a forgalom csökkent a járvány miatt, tehát a munkában ugyanannyi időt töltöttem márciusban, mint előző hónapokban és most sincs még hír bezárásról vagy munkaidő csökkentésről.


Ma kaptam meg a bérpapírt emailben a bérszámfejtő cégtől (külsős cég intézi) amin a márciusi alapbérem 40.000 Ft lett, kifizethető nettó bérem pedig 26.600 Ft. Fizetést még nem kaptunk, ma vagy holnap utálják.

A főnök nem itt dolgozik, heti 1-2-szer jön be hozzánk.

Semmit nem mondott.


Nem engedhetem meg magamnak azt, hogy 40.000 Ft-ra legyek bejelentve! Most épp nem aktuális, de akár később hitel, babaváró, csed, gyed, táppénz, mindenbe számít!


Természetesen semmi papírt nem fogok aláírni.

Gondolom a többi pénzt vagy valamennyit zsebbe akarna adni.


Mit tudok csinálni? Vagy hol tudok megfelelő választ kapni?


2020. ápr. 8. 09:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Főnöknek jelezted? elképzelhető az is, hogy csak hibáztak a bérszámfejtés közben, mondjuk elég nagy hiba, de előfordulhat.

Főnöködnek kell jelezned, hogy nem megfelelő a bérpapírod és a fizetés sem.

Szerződésed nem változott azóta, így továbbra is az a mérvadó.

2020. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Próbáltam hívni, de nem vette fel.


Érdemes lenne mondjuk egy emailt küldeni neki erről? Így akkor később, ha kell, lesz írásos nyoma.

2020. ápr. 8. 09:19
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

SOKK cég ezt csinálja most. Tudod, van ez a vírusos dolog.


Örülj, hogy van MÉG melód!

2020. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
A bérszámfejtőktől kérdezd meg, hogy történt-e hiba, és mikor lesz javítva, mert te nem írtál alá szerződésmódosítást.
2020. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

26.600. Ft egy egész havi munkára??? Ez durva.

Ennyi erőből otthon is maradhatsz, az álláskeresői is több.

A többieknek is így csökkent? Fogjatok össze. Keressétek meg a bérszámfejtő céget, hogy ők milyen dokumentum alapján készítették el a bérpapírt. Valamit kapniuk kellett. Kell munkaszerződés módosítása. De azt a munkavállalónak is alá kell írni.

2020. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Örüljek, hogy van még melóm. Persze, csak ez nem így működik.

Akkor inkább elmennék Tescoba árut tölteni, legalább lenne egy normális bejelentésem...

2020. ápr. 8. 09:32
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem sokan, 8-an dolgozunk itt.

Beszéltem a többiekkel, nekik is ennyit számfejtettek. Köztük van olyan is, aki 3 hónap múlva nyugdíjba menne. Nem vagyok otthon a témában, de gondolom számít nála, hogy csökkent a fizetése vagy a munkaideje.

2020. ápr. 8. 09:35
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kérdezzetek rá a bérszámfejtőnél, hogy mi alapján lett ez a béretek. Csak írásos dokumentum alapján tudnak számfejteni. Nem lehet csak úgy bemondásra, hasra ütésre.
2020. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, én is tudom, hogy nem lehetne ilyet csak úgy csinálni...


Írok a bérszámfejtőnek.

2020. ápr. 8. 09:39
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Van bizonyíték, hogy rendesen jártatok? Tehát általatok aláírt jelenléti ív, esetleg kamera felvétel? Egyoldalúan nem főleg nem ennyit, ráadásul a határozott idejű szerződés őt is köti. Bár azért olvasd át milyen kitételek vannak benne. Sőt akár jogi segítséget is érdemes igénybevenni. Amúgy is márc 16 után lett rosszabb a helyzet, szóval a hónap első felében még jobban volt bevétel.
2020. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!