Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a hátam...

Mit lehet tenni, ha a hátam mögött változtatott a munkáltató a béremen?

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződésem van dec 31-ig, heti 40 óra.

Eddig 300.000 Ft volt a bruttó bérem szerződés szerint.


A mai napig dolgozunk, nyitva vagyunk, de a forgalom csökkent a járvány miatt, tehát a munkában ugyanannyi időt töltöttem márciusban, mint előző hónapokban és most sincs még hír bezárásról vagy munkaidő csökkentésről.


Ma kaptam meg a bérpapírt emailben a bérszámfejtő cégtől (külsős cég intézi) amin a márciusi alapbérem 40.000 Ft lett, kifizethető nettó bérem pedig 26.600 Ft. Fizetést még nem kaptunk, ma vagy holnap utálják.

A főnök nem itt dolgozik, heti 1-2-szer jön be hozzánk.

Semmit nem mondott.


Nem engedhetem meg magamnak azt, hogy 40.000 Ft-ra legyek bejelentve! Most épp nem aktuális, de akár később hitel, babaváró, csed, gyed, táppénz, mindenbe számít!


Természetesen semmi papírt nem fogok aláírni.

Gondolom a többi pénzt vagy valamennyit zsebbe akarna adni.


Mit tudok csinálni? Vagy hol tudok megfelelő választ kapni?


2020. ápr. 8. 09:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

A bérpapírt azóta se tette fel a kérdező, de el se küldte privátban sem.

Igaz, azóta nem is ír semmit a kérdéséhez.

2020. ápr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%
Na kaptál valami választ valahonnan?
2020. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!