Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ausztriában elek, s itt kint...

Ausztriában elek, s itt kint vettem egy ismerőtol egy autót, mindössze hat hónapja . Az autót 18. 000€ azaz kb 6millio FT-ért . Az autóban 220. 000km volt, ami állítása szerint Hiba nélküli volt amikor átadta . Feljelenthetem csalásért ‘?

Figyelt kérdés

Utólag kiderült, az auto közel sem ért 6 millió forintot, hanem kb 30-35%-al kevesebbet .

4 éves autóról van szó .

Mikor most kérdőre vontam, azzal magyarázta hogy fel év alatt ennyit veszített az árából ( ami lehetetlen, mert 220.000 km után.. fel év alatt bele hajtottam 10.000-t sem és nem veszíthet fel millio forinttól többet ezzel tisztában vagyok)

Az eladással szóval így jól atcseszett, jóval magasabb áron adta el nekem.

Továbbiakban úgy egyeztünk meg, hogy az első kötelező szervizt felesben fizetjük ( mivel pár ezer km maradt a szervizig )

Mikor odakerült a sor, simán lehazudta. Az auto Motor részére vállalt egy éves garanciát(jót állást) .

Előjött a műszerfalon a motorhiba kod, tempomat ezzel egyidejűleg bedobta a törülközőt . Valószínű a részecskeszűrő ment szét .


Mikor ezt el újságoltam neki, azt mondta oldjam meg, ez nem motorhiba.

Tehetek valamit ez ügyben, fel jelenthetem árverésért?



2020. ápr. 8. 18:12
 1/8 veterán vas ***** válasza:
0%
Egyre unalmasabbak ezek a "jaj képeljétek hogy jártam" kezdetű sztorik. :(
2020. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak a hibáért jelentheted fel (vételárért nem), és az is csak akkor lesz előnyödre, ha tudod bizonyítani, hogy a hiba már akkor is jelen volt eltitkolva, amikor a vétel megtörtént.
2020. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vicces gyerek vagy, ha azért akarod följelenteni, mert 6 hónap autó használat után bejött egy hibakód.

Ettől csak az a nagyobb móka, hogy a közösen kialkudott és kifizetett vételi árat sokallod fél év után. :)

2020. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd máskor utánajársz, mielőtt 6 millióért veszel autót.


+ lepapírozol mindent. Szó elszáll..

2020. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit , nincs részletes szerződés . Utólag ezen pattogni ertelmetlen , perelés eseten ha vesztesz mindent pl szskertőivizsgálatot is fizeted .
2020. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A vételár szabad megállapodás kérdése, ha te piaci ár felett vettél valamit, akkor max felköphetsz és aláállhatsz, hogy ekkora balek voltál.

Ha a szerződésben nem rögzítettétek a jótállást, akkor ezért is szintén.

De nézd meg az osztrák joggyakorlatot, nálunk is elég jól le van szabályozva milyen esetben milyen jótállási kötelezettségek terhelik az eladót.

2020. ápr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A részecske szűrő élettartama kb 200-300e km, szerintem jelentsd fel csalásért hogy az autoban lévő alkatrész annyit bírt amennyit kell.


Különben 10e km alatt, sőt akár 3000 alatt is lazan taccsra lehet csapni a részecske szűrőt csak regeneralas közben párszor leallitod.

2020. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Adhatta volna 1 Ft-ért, és 200 millióért is. Kötöttetek egy szerződést, amiben te elismerted a vételárat, és ki is egyenlítetted. Eddig gondolom flexeltél, hogy mekkora menő autód van, most meg kidobtak a pincér melóból, és nem tudod fizetni a személyi kölcsön részleteit. Így jártál, ami nincs a szerződésben, az nem is létezik.
2020. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!