Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy a koronavírus miatt lesz recesszió?

Figyelt kérdés

Ez már évek óta várható volt, a vírus csak előrehozta és felgyorsította, az újabb gazdasági világválság elkerülhetetlen volt.

Sikerül tényleg a legtöbb embert megtéveszteni, és ráfogni az egészet a vírusra?


2020. ápr. 11. 20:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

azért látom a válaszokból (nem mintha a gyakorikerdesek annyira mérvadó lenne, de talán egy kicsit mégis), hogy ez tényleg így van.


egy normális válasz volt 10-ből (megsúgom, az 5-ös volt az, a black swant telibe találtad, nem hittem, hogy ilyet fogok itt olvasni)

a többiek nyugodtan humorkodhatnak tovább.

2020. ápr. 12. 18:14
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

#5 vagyok


Pacsi, nem árt tudni nagyjából, hol járunk épp a gazdasági ciklusban. Ad egyfajta objektív rálátást a dolgokra, és pszichológiai stabilitást, hogy mire számíthatsz. (Hogy utóbbi minek, hiszen 3 hónap múlva minden visszaáll a normálisba? Na majd 2 év múlva megnézzük milyen humorosak az emberek, ha a munkakeresés továbbra sem lesz egyszerű, az a fránya albérlő meg csak nem akar jönni... ;) )

2020. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

Ja, szóval megint csak az a jó válasz, ami egyetért?

Egyébként meg mert valaki feldobta a black swan kifejezést két hete, most mindenki szakértő, aki hallotta?

2020. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ja nyilván mindenki hülye csak te vagy helikopter.
2020. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok, és próbálok tovább humorkodni.


"Ez már évek óta várható volt, a vírus csak előrehozta és felgyorsította, az újabb gazdasági világválság elkerülhetetlen volt."


A vírus nem előrehozta, hanem meghozta.

Voltak gondok a világgazdaságban? Igen. El voltunk adósodva? Igen. Túltermelési válság volt? Igen.

Vírus nélkül lett volna recesszió? Igen, egyszer talán. Ebben igazad van.


Ellenben MOST lesz a vírus miatt.

Ha nem lettünk volna eladósodva, nem lett volna gond a világgazdasággal, nem lett volna probléma a túltermeléssel akkor is lett volna recesszió a vírus miatt?


IGEN, lett volna. Tehát a koronavírus (illetve erre adott válaszreakciók) miatt lesz recesszió. A vírus miatt nem utazhatnak az emberek (nem a túltermelés vagy az eladósodottság miatt), tehát a recesszió oka a vírus.


Látom, hogy olvastál pár összeesküvés-elméletet, látod, hogy gondok voltak a világgazdasággal, de egy teljesen rossz következtetést vontál le amikor azt gondolod, hogy MOST nem a vírus miatt lesz recesszió. Most pont, hogy a VÍRUS miatt lesz, helikopterkém.

2020. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

5. hát, ez így van sajnos, 2 év múlva se biztos, hogy sok jóra lehet számítani, de reménykedni lehet.


13. nem, nem csak az a válasz jó, ami egyetért. olyan válasz is jó, ami érveket hoz fel. Balázska vagy kifene, meg gúnyolódás, az nem érvelés. én nem itt élek a gyakorin, lehet, hogy te 2 hete itt hallottál erről először, hát akkor nézz utána.


15. szóval ugyanazt mondod mint én, csak nem humorkodsz, hanem gúnyolódsz. ok. nem kell hozzá összeesküvés-elméleteket olvasni, hogy bekövetkezzen, ami most bekövetkezett.

tudod mi a helikopter? az a pénz, amit most beleszórnak a gazdaságba, amivel elmélyítik ezt a recessziót. hogy én mitől vagyok helikopter vagy hogy ez mitől humoros, az csakis te tudod.

mindenesetre kényelmes az egészet ráfogni a vírusra, én csak ennyit mondtam, ezt sok ember el is fogja hinni. de még te is ezt mondod, hogy most ja izé MOOOOST, hát én is írtam, "előrehozta és felgyorsította". mivel tegnapra nem tudta előrehozni, hát ja, most.

hogy te ezen miért háborodsz így fel, azt is csak te tudod.

2020. ápr. 13. 14:39
 17/18 anonim ***** válasza:

Értjük, hogy gondok voltak és elkerülhetetlen volt egy recesszió, de most konkrétan a vírus okozta.


Érvelésed olyan, mintha azt mondanád az autóbalesetben elhunytra, hogy úgyis meghalt volna 85 évesen, mert az emberek általában 85 évesen halnak (ha öregek és betegek), mert ilyen az ember természete, ezért az autóbaleset nem az oka a halálának, hanem az ember természete az oka, az autóbaleset csak előre hozta.


Persze, de autóbaleset nélkül csak 30 év múlva halt volna meg, tehát MOST az autóbaleset az oka a halálának, függetlenül attól, hogy amúgy is meghalt volna valamikor.

2020. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"az a pénz, amit most beleszórnak a gazdaságba, amivel elmélyítik ezt a recessziót."


Ebben amúgy egyet értünk, megint hülyeséget csinálnak (bár ez most kisebb hülyeség, mint amikor korábban csinálták amikor még vírus sem volt).

2020. ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!