Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy 5x6-os és egy 3x4-es...

Van egy 5x6-os és egy 3x4-es szobánk. Festetni kellene. Előkészület nem kell sok. Két ajánlatot kaptunk (az egyikük hajlandó lenne akár most is eljönni). Elfogadjuk? Ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés

Ezért egyik mester (jó referenciákkal) 140.000 forintot kérne, másik viszont 170.000 forintot (az ő referenciáit nem nagyon ismerjük).

Plusz anyag.

Csak a drágább hajlandó eljönni, de azt mondta, a vírus előtt is ilyen tarifákkal dolgozott.



2020. ápr. 15. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én kifesteném magam egy hétvége alatt...
2020. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Majd a vírus után nem fog ilyen tarifákkal dolgozni. Ha csak festeni kell akkor ez egy 3/4-ed napos meló. Ha glettelni is akkor nagyon max. 2.

Ha vársz még egy pár hónapot feléért is meg fogják csinálni...

2020. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyik dolgozik, akkor nem nagyon látok alternatívát. De én is megcsinálnám magam.
2020. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ahogy akarod..

nezd, ez a ket szoba ha atlagos szoba akkor 1 emmbernek 1 nap. se..


Sajnos már ilyen árak vannak, hogy napi 100-200e ft elkérése se számít pofátlanságnak, esetedben ez egy havi 3.9 milliós fizetés.


Én elvből nem fizetném ki, tekintve azt, hogy szerintem amit mostanában csinálnak az nem normális, erre jön az hogy nekem pont festő szólt be hogy ő nem azért tanult ennyit, hogy poros legyen. :) :) És igaza van, ha kijárta a 8 általános után a 3 év szakmunkásképzőt azt meg kell becsülni.


Na visszatérve én kifesteném a hétvégén és kész.. feltehetőleg te csóró vagy, mert havi 2 milliót se keresel, ergo jobban megéri ha ráádozol egy hétvégét.


szerintem

2020. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az munkadíj hallatán köszöntem volna el és indultam volna festéket venni.

Ha szinte semmit nem kell előkészíteni, két nap alatt kényelmesen megvan saját kezűleg.

2020. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Megkerdeztünk két ismerőst is, nekik is hasonló árakat mondták az ő festőik, csak ott 5x5-ös szobák voltak, szintén kevés gletteléssel, és öt hónappal a karantén előtt.


Ezek szerint két nap munkáért nagyvárosokban napi 60-70-80 ezer forint munkadíjért dolgozik minden számlát adó szobafestő...

2020. ápr. 16. 00:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez nincs is 2 nap. De igen általában 3-4-5 órát dolgoznak egy nap akkor megvan a 60-70-80 ezer forintja és kesz.

Nálunk már import munkaerő van mert nem lehet kifizetni. Hatásfok nulla de az megy hogy o szros másfél millió éhbérért nem fog egy hónapig minden napot vegigmelozni.


A kormány is megsegiti most őket szerencsére, majd a többi adofizeto megtéríti .

2020. ápr. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

És meddig kérhetnek még el festők, burkolók, asztalosok, ácsok napi 7-8 óráért 60-70 ezer forint bruttókat?


Illetve mennyi volt a napi munkadíj tíz évvel ezelőtt?

2020. ápr. 16. 15:58
 9/14 anonim ***** válasza:
itt azért annyira nem a napira mennek.. de lehet mondani hogy 10 évvel ezelőtt valamivel kevesebb mint a fele amiért megcsinálták volna.
2020. ápr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A mi lakásunkat három éve burkolták 3500/nm ért. Hogy ez mennyire jött ki naponta, azt nem tudom.
2020. ápr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!