Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnátok ilyen állásajánla...

Elfogadnátok ilyen állásajánlatot vagy még keresgélnétek?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdtem el aktívan állást keresni. Nemrég kaptam egy ajánlatot, ami kevesebb bért kínál, mint amit kértem, mivel állítólag a cégnél ilyenek a bérviszonyok és ha többet adnának az bérfeszültséget szülne. Ellenben előnye hogy viszonylag közel van és ha minden igaz rugalmas a munkaidő. Azóta viszont megkerestek 2-3 helyről interjú miatt, ezek közül az egyiktől biztosan tudom, hogy a bér valamivel magasabb lenne és széles körű béren kívüli juttatás jár, azonban az messzebb van és ugyebár ott van az is, hogy nem biztos hogy felvesznek.

Csinálhatnám, hogy elfogadom az említett ajánlatot és mellette elmegyek a többi helyre interjúra és ha jobb ajánlatot kapot a próbaidő alatt otthagyom, viszont ezt nagyon nem érzem korrektnek. Nem tudom mit tegyek, két szék közül a pad alá sem szeretnék kerülni, így tanácsra lenne szükségem. Ti mit tennétek a helyemben?


2019. okt. 7. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ebben semmi inkorrekt. Csináld, ha az idődbe belefér.


Ha máshol többet ajánlanak, de megtetszik neked a cég, ahol vagy, akkor meg bemondhatod, hogy kaptál egy jobb ajánlatot, ha emelnek a próbaidő alatt, akkor maradsz.

2019. okt. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelném, hogy milyen messzire kell bejárni és az nem viszi-e el azt a többletet, amit elvileg kapnék. Aztán ha ott kötök ki vélhetően, hogy kb. mindegy melyiket választom, akkor elmennék ide dolgozni és ha jön jobb, még mindig tovább lehet állni. Nyilván egy idő után az ember 20 ezer forinttal többért nem vált. Majd mérlegeled, ha reális lesz.

Egyébként minden azon múlik, hogy neked mennyire sürgős munkát találni. Ha annyira nem, akkor az sem baj, ha a pad alatt maradsz egy darabig.

2019. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pillanatnyilag nincs munkahelyed, akkkor oda menj, ahova tutira azonnal felvesznek, és közben emellett keresgélj más helyeket is, a korrektség meg le van tojva, a munkaadók sem igazán korrektek.
2019. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valójában annyira nem sürgős munkát találnom, tehát nem élet-halál kérdés. Ezért is vagyok gondban, hiszen ha nagyon sürgetne az idő, akkor mindneképp elvállalnám az első adandó akár rossz lehetőséget is és közben nézelődnék másfelé. Igazán úgy vagyok vele, hogy ha már elvállalok egy állást akkor mellette már nem szeretnék keresgélni, sem felmondani, mert számomra lenne kellemetlen.
2019. okt. 7. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

minden a körülménytől függ. Az, hogy nem égető a munkába állás, attól függ, hogy melyik városban laksz. Szerintem meg inkább vállald el ezt a munkát és járj állásinterjúra! Nem tudhatod, a messzi milyen lenne, mennyit kell utazni, nem biztos, hogy napi 2-3 óra oda-vissza megéri. Ha mégsem jó a messzi, akkor valóban két szék közt a földre esel, viszont telik az idő, eltelik hamar 1-2 hónap, jönnek az ünnepek, eltelt 3 hónap és még nem dolgozol. Nehezebb lesz újra elkezdeni, januárban ki tudja, hogy a hr-esek mennyire fognak dolgozni.

Az, hogy mi korrekt, mi nem, az álláskeresésben ezzel ne foglalkozz, ha nem felelnél meg a munkára, akkor meg a cég nem hosszabbítja meg a próbaidőt. A próbaidővel mindkét fél tisztában van, ne csak a munkáltatónak legyen jó, hanem Neked is, mindkettőtöknek.

2019. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem inkorrekt, a munkáltató is tisztában van azzal, hogy próbaidő alatt bármikor leléphetsz. Te a saját érdekeidet nézd, a cég is azt teszi, nem szívjóságból adnak munkát az embereknek.
2019. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom. Nem 2-3 óra utazásról lenne szó, annyi hogy ez könnyebben megközelíthető és durván fél óra, míg a másikak 40 percre vannak. "Messze" alatt ezt értettem.
2019. okt. 7. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:

5. vok: így már más, tényleg sok órai utazásra gondoltunk.

Szerintem vegyél elő egy papírt, oszd ketté és írj előnyöket, hátrányokat! Abból tudni fogod, hogy mit válassz, ha magad nem tudod eldönteni.

De az, hogy kedvességből ne mondj fel a próbaidő alatt, szerintem ezt felejtsd el! A munkahely lehet igen jó, még akár jobb is, de nem mindig. Te fontosabb vagy!

2019. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! Végül visszautasítottam az ajánlatot. Igazából alapból nem volt rossz a fizetés, de az a munkakör, a feladatok azért többet érnek a piacon, ezt el is mondtam indoklásként. A vezető akivel az interjú zajlott meglepő módon teljesen megértő volt az elutasítást illetően, azt mondta, hogy teljesen jogos és megérti a döntésemet. Úgy gondolta ő is többet érne a munka, de a felettesei nem voltak hajlandóak többet erre áldozni. Így utólag úgy gondolom jól döntöttem amiért visszautasítottam, hiszen áron alul dolgoztam volna egy munkakörben.
2019. okt. 9. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!