Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem fizet a bérlőm, mit tudok...

Nem fizet a bérlőm, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 szobás lakásom amit a szüleimtől kaptam,de kiadtam 2 éve albérletbe,mivel a barátommal lakom.

Pár hónapja új bérlők költöztek bele,de nem akarnak fizetni.

Előző hónapban is kérték,hogy a kauciót használjam fel. Megtettem.

Most megint nem fizettek de a kaució már nem fedezi. Hiába írok,hívom,nem ír vissza vagy még ő van felháborodva hogy nyugi van,beszólnak.

A rezsivel is nagyon el vannak maradva,semmit sem fizetnek,sem vizet,sem áramot semmit sem. Mindig van valami kifogás,de a pénz csak nem érkezik.

Azt a net/tv csomagot használják,ami az én nevemen van,azt sem fizetik.

Mit tudok tenni? Nem vagyok ebben jártas sajnos és így egyetem/munka mellett felemészt a stressz.

22L



2020. ápr. 20. 16:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Amikor nem volt vírus,akkor is ezt csináltám,úgyhogy nem megyek bele ebbe a játékba és a szüleim is így gondolják,intézkednek és megteszik a szükséges jogi lépéseket.

Azt hiszem ebben a szituációban még nem őket nevezhetnénk vesztesnek....

2020. ápr. 21. 10:40
 12/16 anonim ***** válasza:
A Kérdezőnek nem kell jótékonysági egyletté változnia. Természetesen ki KELL rakni a nemfizető bérlőket, különös tekintettel arra, hogy nem mostani átmeneti megszorulásról van szó, hanem egyértelműen végig csak szívatták, és eszük ágában sem volt fizetni soha.
2020. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

#8: és mi van, ha a szülők hitelből vették a házat?

Vagy ha a lánynak ez a pénz kell ahhoz, hogy a saját rezsijét kifizesse, és kaját vegyen magának?

Ha nem hiányzik, akkor OK. De még akkor is csak max a lakhatás, miért kellene a rezsijüket is fizetni?

Ha meg a megélhetéséhez kell, akkor főleg! Most ő éhezzen csak azért, hogy a másiknak legyen hol laknia, és még fizesse mellette a rezsit is nekik?

Ráadásul amíg volt munkájuk, addig se fizettek!

2020. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bocs, az előző a 10-esnek szólt.
2020. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem hitelre vették a szüleim a házat, hanem évek alatt gyűjtötték össze nekem...

És valóban,én abból fizetem a barátommal közös lakásban a rezsit.

Nem tudom minlesz,2 ügyvédhez fordultunk és mindkét ember különféleképpen beszél: egyik azt mondja el lehet küldeni ha nem fizet,másik azt,hkgy a vírus miatt nem tehetek semmit.

Úgyhogy jelenleg tanácstalanok vagyunk...ők pedig ott élnek benne ingyen és bunkóznak velünk....

2020. ápr. 22. 13:27
 16/16 anonim ***** válasza:

Az eljárást el lehet és KELL indítani. Mire elérsz a kilakoltatáshoz,már járványhelyzet se lesz valószínűleg. Amúgy erre nincs moratórium egyelőre.


Egy ügyvéd

2020. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!