Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Joga van ezt kérni és nekem...

Joga van ezt kérni és nekem bele kell mennem?

Figyelt kérdés

A bérlőm elveszítette az állását és el van maradva 2 hónapja a számlákkal,sgy havi bérleti díjjal is tartozik.

Azt kéri,a kaucióbó fizessek,mert ő nem tud.

Nos, én ezt nem szeretném megtenni,ugyanis a szerződés sem tartalmazza,hogy kaucióból állhatja a bérleti díjat/számlát.

Jogomban áll visszautasítani a kérését?

Azzal fenyegetőzik,hogyha nem járok el ahogy kérte ,beárul,hogy biztos elköltöttem a kaució,azért nem engedem.

(Ugyan nem tudom kinél vagy minél árul be,de biztos..)



2020. ápr. 23. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Kérni bármit kérhet, de te nem vagy köteles megadni neki.


2. Semmi sem gátolja, hogy elköltsd a kauciót. A lényeg, hogy akkor vissza tudd neki adni, amikor kiköltözik.

2020. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondd fel a bérletét.
2020. ápr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Ez a kérdés is volt már vagy háromféleképp feltéve, voltál már a bérlő is.


Mire van a kaució: a károkra, amit esetlegesen okoz vagy a lakbérelmaradásra. Gondolom ezt beleírtátok a szerződésbe, nem csak eltetted a kauciót, mert az neked jár. Elköltheted valóban, de bármikor vissza kell tudnod ani neki.


Felmondhatod a bérletét, de jóval kevesebbet fog fizetni a következő lakó, ezt kalkuláld bele. Illetve azt is, hogy nem tudod hivatalosan kilakoltatni, amíg moratórium van. Persze egyéb, nem hivatalos módszerek mindig vannak.

2020. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tartom valószínűnek,hogy a kaució a lakbérelmaradásra van.

Úgy döntöttem felszólítom.

2020. ápr. 23. 20:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3, a semminél nem fog kevesebbet fizetni senki


kérdező, mondd fel a bérletet és add vissza, ami marad a kaucióból, miután levontad a károdat: nem fizet, rongálás, elmaradt rezsi!

2020. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kaució károkozásra, valamint lakbér elmaradásra egy biztosíték. Kérésre nem használgatjuk fel, mert az előbbiek elmaradása esetén az a bérlőnek visszajár a szerződés megszűnésekor.


Ha nem fizet, akkor ez van:


"25. § (1) Ha a bérlő a bérfizetésre megállapított időpontig a lakbért nem fizeti meg, a bérbeadó köteles a bérlőt - a következményekre figyelmeztetéssel - a teljesítésre írásban felszólítani. Ha a bérlő a felszólításnak nyolc napon belül nem tesz eleget, a bérbeadó további nyolc napon belül írásban felmondással élhet."


"(5) * A felmondás az (1) bekezdés esetében az elmulasztott határnapot követő hónap, utolsó napjára szólhat. A felmondási idő nem lehet rövidebb tizenöt napnál."


Majd az elmaradását beszámítod a kaucióba, ha jár még vissza neki összeg, azt odaadod és csókolom!


Persze mindent lepapírozva...


Olyanba soha nem menj bele, hogy a kauciót használod fel menet közben!

2020. ápr. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 24. 09:50
 9/10 anonim ***** válasza:
még akár lehetnél is jófej...de ez a fenyegetős dolog nem tetszik :) küldd el...
2020. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Így van. Rossz a hozzáállása a bérlőnek.

Én is szoktam elnéző lenni bizonyos dolgokban, de ahhoz az is kell, hogy a bérlő is "olyan" legyen.


Amilyen az adj Isten, olyan a fogadj Isten!

Ezt küldd el a francba!

2020. ápr. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!