Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online (adomány & crowdfunding...

Online (adomány & crowdfunding) pénzgyűjtésről valaki?

Figyelt kérdés

Vannak olyan oldalak ahol ,,kis összegű" (legyen ezt most kb. 300 dollártól 3000 dollárig tejedő összeg, persze tudom hogy ez is nagyon sok pénzt jelent nem játszani akartam a számokkal) pénzgyűjtést lehet indítani saját magad részére? (tanulásra, személyes dolgokra, netán kis összegű befektetésre stb.)


Mik ennek a feltételei? Ha jól tudom az igazi neveddel kell indítani, tehát nem lehet nicknévvel vagy hamis névvel magáncélú pénzgyűjtést indítani. Vagy nem tudom, mikor lehet anonym esetben csinálni, ha lehet.


Természetesen tudom, hogy a kapott pénzt arra kell felhasználni, amire gyűjtötted.


Mesélne valaki hogy mik a főbb szabályokról, mire kell odafigyelni?



2020. ápr. 25. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni gyűjteni, de miért adna bárki neked pénzt?

Akkora a bizalmatlanság az interneten joggal, hogy én reális esélyt nem látok arra, hogy így pénzt lehessen gyűjteni.

Ellenőrizni se lehet, hog az illető mire kérte és mire költötte a pénzt.


Szerintem ezt felejtsd el, és próbálj helyette mást kitalálni.

2020. máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egy biztos, hogy ne itthon próbálkozz, mert amit az első ír, az az általános gondolkodás: "miért adnék pénzt, amikor nekem sem ad senki?"


itthon az jellemző, hogy ha egy társunknak valami véletlenül kicsit jobban megy, megpróbáljuk visszahúzni, mert nehogy már neki lehessen.


na nem azt mondom, hogy külföldön sokkal egyszerűbb, de valószínűleg hamarabb találnál olyan embereket, akik nem egyből azon görcsölnek, hogy dolgozz meg érte, hanem átértékelik, hogy szükségük van-e arra az aprópénzre vagy szivesen odaadják másnak, akinek kell.


az már más kérdés, hogy hogyan vallod be, mert ez sajnos nagyon nem egyértelmű.


hivatalosan magánszemélyek közötti ingóság ajándékozása 150ezer Ft-ig illetékmentes, kivéve ha az ajándékozó nem kap cserébe semmilyen ellenszolgáltatást, mert akkor már jövedelemnek számít és szja+eho-t kell fizetni.


kérdés, hogy minek számít az, hogyha egy adománygyűjtő oldalon gyűjtöd a pénzt, de a lakossági számládra már egy összegben kerül.

ha komolyan érdekel, kérdezz meg egy tanácsadót erről.


de visszatérve az elsőre, jól gondold meg, mert tényleg nem egyszerű pénzt gyűjteni ismeretlen emberektől.

2020. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!