Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Úgy érzem nagyon lassan...

Úgy érzem nagyon lassan haladok előre pénzügyileg, más is így van vele? Ki mennyit tud félretenni havonta?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok 2 éve dolgozom, főállásban egészségügyben emellett van egy másodállásom is.

Albérletben élek barátnőmmel egy éve, autót tartok fenn az albérlet mellett.

Olyan 200-250 ezer Ft a fizetésem összesen.

Havonta olyan 50 ezer forint körül tudok elrakni... Én keveslem de mégis jobb mint a semmi..

Már összegyűlt szép összeg, de ígyis azt érzem hogy kevés... Szeretnék egy újabb, jobb autót. Ez most a cél, később lakás. De ha most veszek egy újabb autót akkor ennek a félretett pénznek annyi... És azért jó ha van emellett még kis tartalék, akár nyaralás vagy bármi...

Nem tudom ki hogyan csinálja?

Ismerősöm azt mondta hogy ha a félretett pénz elmegy akkor majd sprolok ismét ne izguljak... De ez a két év is olyan hosszú volt mire összegyűjtöttrm ezt a 'keves' pénzt.

Valaki tud tanácsot adni? Idősebb, tapasztaltabb ember?



2020. máj. 1. 20:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem először a nagy célokat kell megvalósítani, csak utána kicsiket. Különben a kis célok elviszik a pénzt a nagyok elől.

Ha lakást szeretnél, inkább járj busszal autó helyett, amíg össze nem jön az önerő. Ha megvan a lakás, és még a hitel mellett az is belefér, akkor vegyél újra kocsit.

Én legalábbis így csináltam...

2020. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!